Мечтата на всяка домакиня
brum - майстор
Преди 2 седмици монтирах мивка и гледах разни клипове в тубата където обмазваха срезовете. Аз действах със силикон до един момент, но това което ползваха по клиповете беше полиуретанов лак. Та с лак става по-добре.
nautilus33 - майстор
Не знам лака как лови към това ПДЧ. Аз си мислех за полиуретанов уплътнител, този сивия, във формата на салам. Предполагам пак ще свърши работа. Като се замисля, дали през мивката и само през плота, все си го пробиваш и се компрометира. Така че, почвам да се оглеждам за мивка без разпробити отвори и ще действам.
iliya_i - майстор
ср окт 13, 2021 10:15 pmnautilus33 написа:
Не знам лака как лови към това ПДЧ. Аз си мислех за полиуретанов уплътнител, този сивия, във формата на салам. Предполагам пак ще свърши работа. Като се замисля, дали през мивката и само през плота, все си го пробиваш и се компрометира. Така че, почвам да се оглеждам за мивка без разпробити отвори и ще действам.
Почти всички мивки се предлагат във 4 варианта: Отвор за оцедник в ляво, отвор за оцедник в дясно, два отвора - са смесител и дозатор за веро и без отвор (ползват се със стенни смесители).
Това което търсиш не е чак такава екзотика.
miliad - майстор
ср окт 13, 2021 10:21 pmiliya_i написа:
ср окт 13, 2021 10:15 pmnautilus33 написа:
Не знам лака как лови към това ПДЧ. Аз си мислех за полиуретанов уплътнител, този сивия, във формата на салам. Предполагам пак ще свърши работа. Като се замисля, дали през мивката и само през плота, все си го пробиваш и се компрометира. Така че, почвам да се оглеждам за мивка без разпробити отвори и ще действам.
Почти всички мивки се предлагат във 4 варианта: Отвор за оцедник в ляво, отвор за оцедник в дясно, два отвора - са смесител и дозатор за веро и без отвор (ползват се със стенни смесители).
Това което търсиш не е чак такава екзотика.
Всъщност, в повечето случай мивките не са разпробити. Пробиват ги чак като получат заявката. Е има и магазини които потдържат ляви и дясни мивки.
brick - специалист
ср окт 13, 2021 10:21 pmiliya_i написа:
Почти всички мивки се предлагат във 4 варианта: Отвор за оцедник в ляво, отвор за оцедник в дясно, два отвора - са смесител и дозатор за веро и без отвор (ползват се със стенни смесители).
Какво е "отвор за отцедник" :?
Отцедник не е ли онази зона с канали отстрани, където се слагат мокри неща и водата от тях се стича обратно в мивката?
iliya_i - майстор
чет окт 14, 2021 8:28 ambrick написа:
ср окт 13, 2021 10:21 pmiliya_i написа:
Почти всички мивки се предлагат във 4 варианта: Отвор за оцедник в ляво, отвор за оцедник в дясно, два отвора - са смесител и дозатор за веро и без отвор (ползват се със стенни смесители).
Какво е "отвор за отцедник" :?
Отцедник не е ли онази зона с канали отстрани, където се слагат мокри неща и водата от тях се стича обратно в мивката?
Опитай да го прочетеш като "оцедник в ляво" и "оцедник в дясно". Отвора винаги е от страна на стената, та в зависимост от това, как ще се монтира мивката се пробива различна страна.
XpacTa - специалист
Ето мивка със смесител в средата, при условие, че не се ползва тавичката/отцедник:
Изображение

Teka Big Bowl или нещо подобно беше.
brick - специалист
чет окт 14, 2021 8:32 amiliya_i написа:
чет окт 14, 2021 8:28 ambrick написа:
ср окт 13, 2021 10:21 pmiliya_i написа:
Пзочти всички мивки се предлагат във 4 варианта: Отвор за оцедник в ляво, отвор за оцедник в дясно, два отвора - са смесител и дозатор за веро и без отвор (ползват се със стенни смесители).
Какво е "отвор за отцедник" :?
Отцедник не е ли онази зона с канали отстрани, където се слагат мокри неща и водата от тях се стича обратно в мивката?
Опитай да го прочетеш като "оцедник в ляво" и "оцедник в дясно". Отвора винаги е от страна на стената, та в зависимост от това, как ще се монтира мивката се пробива различна страна.
Сега ми се изясни какво имаш предвид. Но това, което авторът заяви че търси в първия пост, не отговаря на никой от четирите варианта.
iliya_i - майстор
пет окт 15, 2021 2:46 pmbrick написа:
чет окт 14, 2021 8:32 amiliya_i написа:
чет окт 14, 2021 8:28 ambrick написа:


Какво е "отвор за отцедник" :?
Отцедник не е ли онази зона с канали отстрани, където се слагат мокри неща и водата от тях се стича обратно в мивката?
Опитай да го прочетеш като "оцедник в ляво" и "оцедник в дясно". Отвора винаги е от страна на стената, та в зависимост от това, как ще се монтира мивката се пробива различна страна.
Сега ми се изясни какво имаш предвид. Но това, което авторът заяви че търси в първия пост, не отговаря на никой от четирите варианта.
Четвъртият отговаря на това:
ср окт 13, 2021 10:15 pmnautilus33 написа:
Като се замисля, дали през мивката и само през плота, все си го пробиваш и се компрометира. Така че, почвам да се оглеждам за мивка без разпробити отвори и ще действам.
i486 - специалист
И тук има разни:

http://chrom.bg/products/4/%D0%97%D0%B0 ... 0%BD%D0%B5

Стимулираш родното производство, добър материал.

Тема "Мивка инокс с отвор за смесител в средата на умивалника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: