Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
Дал съм ти линк точно на мивка за вграждане. Е цифра е, но все пак.
nautilus33 - майстор
Да, доста е солена цената. но като гледам, от всички май само тази е с такъв отвор, макар че на снимките никъде не се показва къде стой смесителя.
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=180&pid=2617
iliya_i - майстор
пон окт 04, 2021 10:24 pmnautilus33 написа:
...... макар че на снимките никъде не се показва къде стой смесителя.
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=14&c=180&pid=2617
В дясно цъкни на "монтажна схема"
nautilus33 - майстор
Еми значи точно каквато ми трябва. Само да видим цената дали ни устройва :)
krasi92 - майстор
цената не е ниска но пък си е с нормална дълбочина. Вече ги правят плитки като тави и за нищо не стават.
nautilus33 - майстор
А доколко ще е проблем, ако отвора за смесителя се пробие в плота, непосредствено до иноксовата мивка, или има опасност ПДЧ-то да раздуе от евентуални течове? Питам, понеже днес разглеждах разни мивки в един магазин, и от ръба на коритото до ръба на мивката са някъде около 3-4см.
mrsch66 - специалист
Опасност винаги има плоскост+вода е = на трагедия но винаги е виновен човешкия фактор ако е направено како трябва няма проблем.
nautilus33 - майстор
В случая, как би трябвало да е направено, за да се избегне раздуване? Да обмажа със силикон, или по-добре полиуретанов уплътнител от сивия мястото на отвора и тогава да сложа смесителя?
yanko78 - специалист
До колкото разбирам, искате мивката да е вградена под плота?
Ако е така, това е пълна глупост. Мивки под плот, се вграждат под плот от камък или друг сходен материал. Няма кой да ви изреже и кантира сряза така, че той да не е уязвим от влагата. Тази мивка която е дадена в последните линкове, е за монтаж, върху плот, за това е и оставен отвора за смесителя, за да подведе инструмента, който ще разпробие на дало плота.
При мивки за вграждане, няма отвор за смесител, дупче се камъка където се реши, че ще е смесителя.

Ако пък аз съм в грешка и си искате мивка която е за монтаж върху плот и да сложите смесителя извън мивката, то тогава, пак трябва да го обмислите. Влагата ще е най малкият проблем. По скоро, всички дупки в мивките са съобразени с това, че струята да изтича от сме сителя, точно в центъра на сифона. Ако сложите смесителя зад края на мивката, може да се наложи да си миете ръцете повече върху плота, отколкото в мивката.
nautilus33 - майстор
Не, мивката няма да е под, а върху плота, просто не искам смителят да стой в ъгъла на отцедника/коритото, а в средата му. Вчера гледах разни мивки, и разстоянието от ръба на отвора за смесител до ръба на отцедника е около 3-4см, в зависимост от модела. Същотолкова е и разстоянието от ръба на самата мивка до ръба на отцедника. Та, за това мисля, че опасениеята, че ще си мия ръцете над плота отпадат. И за това май ще мина на варианта с пробиване на плота точно до мивката и ще обмажа хубаво среза с нещо, ама с какво ще видя. И да намеря мивка без пробити отвори за смесител, де. Онази на Лекс е хубава, но 300 и кусур лева са ми вповече за парче неръждавейка.

Тема "Мивка инокс с отвор за смесител в средата на умивалника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: