Мечтата на всяка домакиня
torbalan - Дървен философ
съб окт 09, 2021 6:32 pmn_a написа:
....
Злоупотребяваш с пуканките!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Питащият да си начертае на лист, с линийка и ще види, че аспиратор на наклонената му стена идва твърде напред, ще си блъскат главите...
Виждала съм аспирация до печката. отстрани, отзад, на ниво котлони.... Може да се направи, а и явно ще има и място, долу зад печката. Какво е аспираторът, нали
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 10, 2021 12:01 amtorbalan написа:
съб окт 09, 2021 6:32 pmn_a написа:
....
Злоупотребяваш с пуканките!
Спрях ги.
kozl - майстор
    нед окт 10, 2021 9:10 amn_a написа:
    Питащият да си начертае на лист, с линийка и ще види, че аспиратор на наклонената му стена идва твърде напред, ще си блъскат главите...
    Виждала съм аспирация до печката. отстрани, отзад, на ниво котлони.... Може да се направи, а и явно ще има и място, долу зад печката. Какво е аспираторът, нали
    Това ме подсети за неква дърта логическа умоблъсканица:
    Двама еднакво тежки человека стигнали едновременно до брега на реката. На брега имало само 1 лодка, която може да издържи само по един еднаквотежък човек. Обаче и двамата преминали на отсрещния бряг :shock:
    Как е станало това :?
    Но има един тънък момент. Тази главоблъсканица се задава, след като са обсъждани серия от логически задачи по форсирането на реката. Това гарантира ефекта на главоблъсканицата :wallbash:
    Нещо подобно като в тази тема :roll:

    А ся дяй да ти видя чертежа :-D
    torbalan - Дървен философ
    нед окт 10, 2021 9:26 amkozl написа:
    ...
    Как е станало това :?
    ...
    Този, който не може да плува, е минал с лодката. Другия е преплувал.

    Сигурно има още сто варианта :)
    Lutchezar - майстор
    Чакам си аз снимката на стената на която ще е аспираторът, а тука плуване, лодки 😂

    Ако и двамата не могат да плуват единият ще се държи за лодката например.
    kozl - майстор
    Я па знам само едан вариант за отговор на главоблъсканица по форсажо на ряката, но и он е вързан с чертежо на ситуацията, също както и случая със скосения аспиратор :-D
    Па и неква връзка ме стегна и мене да си припомна и на себе си, па и на вас тая главоблъсканица за ряката и лодката и оно повода е главно в чертежите. 8-[
    То и аз правих чертежи на кухни, ходих по магазини да снемам мерки на уреди, пак чертах намествах. Вече съм наместил 4 кухни до сега, а в началото си бяха само чертежи, чертежи във варианти.
    nelina_london - специалист
    Ако питащият не си е купил котлон,да не отхвърля идеята за такъв с вграден аспиратор, и ако му се заделят повече средства, разбира се.
    Ползвала съм такъв изскачащ зад котлона и не ме впечатли,вероятно заради калпава марка и параметри.Сега имам вграден в котлона и се справя повече от чудесно,а половинката изобщо не вярваше.Въпреки, че тръбата прави хиляда чупки до комина,работи точно като на клипчетата-дърпа парата и мазнотията,а чистенето е песен.
    П.П.Да не се счита за реклама,а идея от личен опит :)
    Съжалявам, че отговарям сега, но през почивните дни нямах достъп до нет.
    пет окт 08, 2021 7:26 pmchapara написа:
    Направя на отвесен куфар гипс картон с усилена конструкция на мястото където ще е аспиратора. Въздуховода в куфара😎
    Като се притеглят вариантите, това е най-удачния вариант. А ще може ли да е в нещо като имитация на горен шкаф и с телескопичен аспиратор?

    miliad, скосеният аспиратор се монтира на отвесна стена, мисля, а скосен аспиратор на скосена стена... хм...
    n_a, ще го снимам тези дни като отида и ще го публикувам.
    пет окт 08, 2021 11:05 pmmuhala написа:
    Овън така ли изглежда ?
    Изображение
    Да, така изглежда.

    kozl, ще ходя днес и ще го снимам. Както с отворен прозорец, така и в дясно от прозореца стената. Ще ви кажа и точното разстояние от стена до прозорец, където ще е аспиратора.

    Тези вградените в плотовете не са ми вариант, търся по-бюджетен такъв.
    пет окт 08, 2021 6:55 pmbrum написа:
    Архитекта не е ли заложил някакъв базов проект за кухня? Че задачата ви е доста интересна :) .
    Архитекта на съвсем друга стена беше сложил кухнята. Предвид разположението на стаята я преместихме на тази стена, иначе по първоначална архитектура "холовата" част трябваше да се разположи на малко над 3 м широчина и на скос, т.е. дневна в широк коридор със скос на дългата стена.

    Тема "Аспиратор на скосен таван" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: