• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
little_hooligan - специалист
Привет на всички!

Решил съм да сложа хладилник на ламинат извън кухненския бокс, тъй като нямам достатъчно място там. Всъщност има място, но тогава кухнята ще стане много по малка, а мен това не ме устройва. :roll:

Притеснява ме обаче че хладилника може след време да протече или просто един ден да спре тока и тогава след размразяване водата да попадне на ламината.

При новите хладилници NoFrost не съм наясно как стоят нещата, дали при размразяване текат. Може да ми препоръчате какъв да купя. В апартамента на родителите ми има Libher на десетина години и си спомням, че течеше при размразяване.

Иначе може да си изработя някаква подложка отдолу или малка ваничка с ниски стени, колкото да предпазя ламината. :roll:
Димитър....... - специалист
Следва въпрос:може ли пералня върху мокет?
Svezar - специалист
Зависи от системата No Frost, има такава при която се получава скреж по задната стена който се топи, има и такава която върти въздуха вътре и при нея няма "топене на снегове" , тя е подходяща за твоят случай при форсмажорни обстоятелства, при нея обаче всичко което не е запечатано с капак или фолио...съхне ! При всички случаи една тавичка отдолу /ако не загрозява/ е много добра идея !
torbalan - Дървен философ
При тези цени на ламината - какво му мислиш.
Ако протече и го съсипе - за няколко часа слагаш нов и готово.
krasi92 - майстор
В духа на форума. Сложи винил и водата няма да ти е проблем.
Lutchezar - майстор
Аз се чудя как в духа на форума някой не е предложил 2ро ниво на пода с хидроизолация и сифон. Само клапа трябва за сифона че ще е сух тип
:weedman:
little_hooligan - специалист
съб ное 06, 2021 6:08 pmtorbalan написа:
При тези цени на ламината - какво му мислиш.
Ако протече и го съсипе - за няколко часа слагаш нов и готово.
Така е, но аз обичам да си пазя нещата. Пък и ламината е 35 лв квадрата, клас 33 на Таркет. Не е скъп, но не е от най-евтините. :mrgreen:

Май съм се спрял на Самсунг като марка с NoFrost. После ще мисля каква подложка ще слагам, ако въобще има нужда. :wink:
krasi92 - майстор
Е винила е мааалко по скъп
miroki - майстор
Аз съм сложил едно парче балатум под хладилника (такъв само пвц, без тъкано отдолу).
Беше и със старият хладилник, вече 2-4 г. и с новия нофрост.
radius - майстор
Един балатум и една накатана хавлия, която би поела 1 кило вода, ако се наложи - естетично е функционално :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Хладилник на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: