• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, повреди ми се извода за водата за съдомиялната, а е набутан на такова място че ремонта ще ми вземе здравето и търся друг вариант да я включа. На 4 метра ( 0,5 метра право,ъгъл, 3,5 метра право) ми е мивката и от там лесно ще взема вода, но кухнята е вградена и не става да вкарам ППР тръба без да разбутам всичко, затова се чудя какво друго да използвам, 4-ри метров маркуч за съдомиялна (гледам че продават някакви), от тези ПЕ маркучите или от тези за парното с алуминиевата вложка. Нямам представа кое ще е по-сигурно за такова разстояние.
resistbody - майстор
Моята едната е така, снадих два маркуча стандартни с нипел 3/4" ... И за мръсната я снадих със същия нипел..
А ако ако го мина маркуча по ъгъла на стените, дали ще му пречи че е малко огънат там? Че е шкаф и да не се мотае по диагонал.
miliad - майстор
Свали цокъла на кухнята. Между шкафа и пода на стаята има място да прекараш каквото искаш.
Разбира се, ако е нормално изпълнена кухня, а не дилетанстко недоразумение.
шоп - майстор
Неръждаема гофрирана тръба.
MamaMy - майстор
Има удължители 2,5м за стандартните маркучи за пералня 2м примерно. Входа на съдомиалната трябва да е с коляно както са фабричните.
Необходимостта от маркуч отпадна. Сутринта така образно ми разказаха една история за наводнен от толкова дълъг маркуч апартамент, че от обяд лежа в шкафа и къртя повредения изход да го оправям :lol:
Svezar - специалист
Те наводнения стават и от стандартни маркучи и кранчета ! С една 3 метрова, армирана мека връзка, няма как да се наводниш , но щом вече си почнал да къртиш....си решил проблема :wink:
шоп - майстор
нед яну 09, 2022 1:12 pmSvezar написа:
Те наводнения стават и от стандартни маркучи и кранчета !
+1 към мнението
Затова е хубаво перални и съдомиялни да са оборудвани с маркуч, кабел и ел. магнитен вентил.
ulieliadi - специалист
Аз се наводних от избила мека връзка на батерията в кухнята. Винаги и назсякъде може да се случи!
Застраховка и датчик за вода е моето решение :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Съдомиялна - 4 м "чист" маркуч, какъв да е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: