Мечтата на всяка домакиня
sergi - специалист
привет

къде в софия може да ми резнат нестандартно парче плот или плоскост за един ъгъл на кухня

благодаря
brum - майстор
Колко нестандартно?

Практиката е нестандартните срезове да се случват на място. Ако ще е скрито с лайсна може и с прободен трион. Ако не - с оберфреза. По вторият начин напасват два плота за свързване без лайсна един към друг.

Та ако е нещо под ъгъл - на място. Ако държиш на качеството - с оберфреза и линеал. Ако е нещо криво и държиш да е прецизно - отиваш някъде където имат голям CNC рутер и им даваш чертеж на среза. За това те питам колко крив и не стандартен е среза :) .
miliad - майстор
А къде проверихте и ви отказаха, за да не ви пращаме пак там?
sergi - специалист
не не съм проверявал, а и казуса би трябвало да е лесен....
трябва да продължа плота

на снимката в ъгъла над пералнята

Прикачен файл

viber_изображение_2021-11-23_19-12-17-239.jpg
brum - майстор
Това бих го решил у дома с ръчен циркуляр. Даже линеал не е нужен. Като съвети - хартиено тиксо на мястото където ще е среза, за да намалиш начупванията. И хубав нож на циркуляра.

Ако режеш с прободен трион задължително хубав нож и хартиено тиксо. Чертаеш с молива и после бавно и внимателно по среза.

Не знам дали за произволен ъгъл като този има вариант за свързване без лайсна. Само на 90 градуса съм ги виждал в този вариант. Съобразих го след като написах по-горното.

Помисли този плот с какво ще го подпреш от другият край на пералнята. Дали профил в стената, дали плоскост която да стига до долу - нещо трябва да има. Не можеш да го подпреш директно на пералнята, нито да го оставиш във въздуха.
sergi - специалист
да, и аз така го мисля

дали да е плот или просто плоскост

а и гръбче ще трябва да взема
miliad - майстор
Какво им правите на тези бивши икейски шкафове !!? Кое не им харесахте?
Направете си носеща конструкция на плота и тогава си вземете мерки.Всяка фирма предлагаща материали и разкрой може да го отреже. Не виждам нищо нестандартно тук.
sergi - специалист
на шкафовете не им правим нищо....харесваме си ги

иначе так ще направя и ще помисля за опора на страничния плот и въпроса ми беше от къде да го поръчам
miliad - майстор
То в София фирми няма. Поне 10 ще излезнат на първо питане в гугъл. Роси примерно ,че продават и плотове.
А тук кой шкаф е за мивката? Ще берете ядове с нея като гледам.
sergi - специалист
точно преди чупката

защо ядове?

Тема "нестандартни размери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: