• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
martin31hv - специалист
Здравейте, правя си проект за кухнята, но не съм сигурен фурната как точно трябва да влезе. От това което виждам е, че отстрани има едни пластини, които се намират точно зад вратата като шина е и според мен трябва да я вкарам заедно с нея, защото иначе ще изглежда грозно, тъй като шкафа на въпросната фурна се се води първи.

Производителят ми е дал размер мин. 56см, но ако шкафа ми е 56-57см фурната ще влезе, но няма да влезе изцяло... Та да премина към въпроса: Удачно ли е шкафа ми е с размер 59см и да обгърне фурната от двете страни?

Ето тук има един подобен шкаф и така трябва да влезе фурната: https://mr-bricolage.bg/vrata-za-shkaf- ... m/p/999091

и тъй като само от дясно ще имам шкафове ако не я вкарам така ще стърчи грозно спорен мен.

А фурната ми е тази: https://www.emag.bg/furna-za-vgrazhdane ... DWBV6WBBM/

:? :? :-D
Lutchezar - майстор
Функционално фурната при работа се нагрява и мърда с някакви части от милиметъра. Вратичка та крие това. Плюс изнесена та врата щади страничните плоскости от топлото което излиза при отваряне.
Виж отзад дали ще имаш достатъчно място също. На практика фурната "виси" в шкафа, на разстояние от всички стени.
Лично аз мисля че ако не я ползваш може да я вкараш навътре. Ако се ползва ще съсипе шкафа много бързо.
brum - майстор
съб апр 30, 2022 10:31 ammartin31hv написа:
Удачно ли е шкафа ми е с размер 59см и да обгърне фурната от двете страни?

Не, не е удачно. Имаш монтажна схема. Следвай я и няма да имаш проблеми.

Предвиди от зад място по което да постъпва въздуха за охлаждане. По принцип трябва да имаш едни 4см свободни зад колоната с фурната. През този отвор фурната да взема въздух. Разгледай внимателно чертежите за шкафовете на фурни за вграждане за да придобиеш идея.
martin31hv - специалист
Здравейте, всичко съм предвидил и има достатъчно място за вентилация и всичко друго. Чертежа посочва минимален размер на нишата от 56см. В другия апартамент подмених старата фурна и сложих същата такава, но пак на краен шкаф и не ми харесва как стои самата пластина или шина или там каквото и да е отвън пред страницата, макар, че точно на това място има дупка за фиксация. Ако фурната е между 2 шкафа тогава съм съгласен, но когато е краен шкаф стои грозно. Затова го умувам, единия вариант е да изнеса само крайната страница леко напред и навън за да го обхване, а от вътрешната страна следващият шкаф ще го скрие с вратичката.

Ето тук на висок шкаф се инсталира по същия начин, от едната страна я обхваща, а от другата шкафовете я покриват.

Lutchezar - майстор
Има разлика между кухня за показване и кухня за ползване. Ако ще си я гледаш я сложи както искаш. Ако ще я ползваш я сложи както трябва.
martin31hv - специалист
съб апр 30, 2022 11:57 amLutchezar написа:
Има разлика между кухня за показване и кухня за ползване. Ако ще си я гледаш я сложи както искаш. Ако ще я ползваш я сложи както трябва.
Добре, много благодаря за съветите. Ще направя така както споменахме, тъй като ще се използва доста. Поздрави :)
miliad - майстор
съб апр 30, 2022 11:05 ammartin31hv написа:
Здравейте, всичко съм предвидил и има достатъчно място за вентилация и всичко друго. Чертежа посочва минимален размер на нишата от 56см. В другия апартамент подмених старата фурна и сложих същата такава, но пак на краен шкаф и не ми харесва как стои самата пластина или шина или там каквото и да е отвън пред страницата, макар, че точно на това място има дупка за фиксация. Ако фурната е между 2 шкафа тогава съм съгласен, но когато е краен шкаф стои грозно. Затова го умувам, единия вариант е да изнеса само крайната страница леко напред и навън за да го обхване, а от вътрешната страна следващият шкаф ще го скрие с вратичката.

Ето тук на висок шкаф се инсталира по същия начин, от едната страна я обхваща, а от другата шкафовете я покриват.

А забеляза ли, че от дясно е допълнителен лицев елемент монтиран върху иначе стандартен корпус. Не че не може да се монтира и по твоя начин със страница на открит кант, но трябва пак да дублираш страницата в зоната на фурната. То тая фурна се държи на два винта.Ако елиминираш единия, ще се размята като мандало в по-широкия монтажен отвор който ще се получи.
Следвай си монтажната схема. То освен монтажен отвор, има и лицев габарит на фурната, има и функционални фуги между вратите които трябва да се спазват.
Хубаво показваш клипчета , но ги разглеждай внимателно. Детайлите са важни.
addicted - специалист
Подкрепям горното мнение. Правите си стандартен шкаф за вграждане, от ляво(примерно) фурната се изравнява с следващите вратички, а от дясно(примерно) правите допълнителна страница която свършва на предния ръб на фурната. И ще стане същото като в клипа.
Онзи ден имах проблем с една фурна за вграждане. Опираше щепсела като е включен контакта и не искаше да се прибере до край, та помислете и за това, дали да не се включва в съседен удобен шкаф, ако размерите са изпилени до минимум. Масово новите фурни се продават с присъединен кабел със щепсел, вече не се надяват на твърда връзка. Котлоните са си с твърди връзки заради големите мощности.
zz_stefanov - майстор
Днес си монтирах моята на село, та за това щепсела беше заменен с твърда връзка без капак. Размерите са обрани до последно отзад, има място в гънките но трябва да се съобрази предварително. Най добре контакта да е в съседен шкаф.

При мен фурната е крайна и от страни на нея се минава, та страничната плоскост я направих наравно с лицето на фурната, за да не се блъска ръба на стъклото. Това означава, ширината на отвора ми е указания в схемата +18мм. Отвътре пуснах една вертикална ивичка от плоскост за да огранича потъването и да завия винта на фурната в нея.
martin31hv - специалист
съб апр 30, 2022 2:30 pmmiliad написа:
съб апр 30, 2022 11:05 ammartin31hv написа:
Здравейте, всичко съм предвидил и има достатъчно място за вентилация и всичко друго. Чертежа посочва минимален размер на нишата от 56см. В другия апартамент подмених старата фурна и сложих същата такава, но пак на краен шкаф и не ми харесва как стои самата пластина или шина или там каквото и да е отвън пред страницата, макар, че точно на това място има дупка за фиксация. Ако фурната е между 2 шкафа тогава съм съгласен, но когато е краен шкаф стои грозно. Затова го умувам, единия вариант е да изнеса само крайната страница леко напред и навън за да го обхване, а от вътрешната страна следващият шкаф ще го скрие с вратичката.

Ето тук на висок шкаф се инсталира по същия начин, от едната страна я обхваща, а от другата шкафовете я покриват.

А забеляза ли, че от дясно е допълнителен лицев елемент монтиран върху иначе стандартен корпус. Не че не може да се монтира и по твоя начин със страница на открит кант, но трябва пак да дублираш страницата в зоната на фурната. То тая фурна се държи на два винта.Ако елиминираш единия, ще се размята като мандало в по-широкия монтажен отвор който ще се получи.
Следвай си монтажната схема. То освен монтажен отвор, има и лицев габарит на фурната, има и функционални фуги между вратите които трябва да се спазват.
Хубаво показваш клипчета , но ги разглеждай внимателно. Детайлите са важни.
Да, знам, че ако я обхвана отвън и вътре ще трябва да сложа още по 18мм, но мисля, да не слагам цяла плоскост а да фиксирам например около 10см парче от горе до долу за външната плоскост и когато го измеря точно и си вкарам фурната просто ще фиксирам винтовете там и ще стане. Или поне така си мисля ако не греша някъде :)))
  • 1
  • 2

Тема "Правилно вграждане на фурна в шкаф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: