Мечтата на всяка домакиня
martin31hv - специалист
ср юни 08, 2022 4:41 pmZEDYCUS написа:
Вратата на съдомиялнята 444 с канта, демек за разкроя 442, височината като другите врати.по 2 мм фуга за врати е малко. Отворите за пантите на 22,5мм до център на отвор, 8 см от горен и долен край. Само вратата за мивката внимавай, ако няма фалшиво чело за чекмедже да крие дъното на мивката. :wink:
Здравейте, малко изгубих, но ето ме пак... Добре, ще имам в предвид размерите, но какво имаш в предвид по фалшиво чело за шкафа на мивката? На снимката се вижда чело от 10см, което ще си остане зад вратичката и което е монтирано зад челния кант, което няма да е проблем за вратичката. :) Поздрави. :)
martin31hv - специалист
ср юни 08, 2022 5:36 pmmiliad написа:
ср юни 08, 2022 4:41 pmZEDYCUS написа:
Вратата на съдомиялнята 444 с канта, демек за разкроя 442, височината като другите врати.по 2 мм фуга за врати е малко. Отворите за пантите на 22,5мм до център на отвор, 8 см от горен и долен край. Само вратата за мивката внимавай, ако няма фалшиво чело за чекмедже да крие дъното на мивката. :wink:
Само за съдомиялната не съм съгласен. Вярно уреда е 445мм, ама със буферите отстрани тамън 450мм става отвора. 446 габарит за врата е добре, иначе ще светне много.
И аз мисля да направя всички вратички с един размер. :)
ZEDYCUS - майстор
На снимката се вижда чело от 10см, което ще си остане зад вратичката и което е монтирано зад челния кант, което няма да е проблем за вратичката. :) Поздрави. :)
Проблем за вратичката няма да има, но с пантите ако не ги предвидиш тези 10 см на челото, ще имаш. :wink:
martin31hv - специалист
чет юни 16, 2022 9:29 pmZEDYCUS написа:
На снимката се вижда чело от 10см, което ще си остане зад вратичката и което е монтирано зад челния кант, което няма да е проблем за вратичката. :) Поздрави. :)
Проблем за вратичката няма да има, но с пантите ако не ги предвидиш тези 10 см на челото, ще имаш. :wink:
Мислех си, че съм предвидил всичко, но ето, че не съм... Огромно благодаря! Тука ми спести големи главоболия... Сега ще пиша на фирмата да ги питам дали могат да разпробият горната панта на 14см поне, а не на 8...

Имам още една чуденка, едната вратичка горе в ъгъла, която незнам как да я нарека "глуха" или както и да е парчето, което няма да се отваря и на него ще се хване успоредната панта... Та горе всичко е с пуш бутони на блум и метални пластинки със самозалепващо срещу бутоните, което ще повдигне сигурно едни 4мм общо вратичката. Тук въпросът е дали ще личи много фиксираната врата, която е на 0, тъй като е захваната, а другите ще излязат малко напред.
Имам и още една такава вратичка, която не се отваря най-долу в ляво на абсорбатора.

С две думи ме притеснява да тези вратички, които не се отварят да не стоят по-навътре...

Малко объркано го обясних, но се надявам да се разберем :)))

Тема "Крака за кухня и въпрос за акрилен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: