Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
Да правя кухни за пари и какво? Именно на база опита си, го съветвам да не бяга от стандарта.
И защото знам какви главоблъсканици му предстои да решава ползвайки по-нисък крак.
Мислиш, че случайно са заложени стандартите!?
От колко бранша продукти се съчетават в едно кухненско помещение, можеш ли да изброиш?
Я да каже Чапара, той не се ли съобразява със стандарти заложени от производителите в неговата дейност.
В крайна сметка негова си , на питащия работа. Всеки има правото да открива топлата вода сам.
Само да обърна внимание, че вече се споменава за пералня и съдомиялна. Височината на свободно стоящите уреди е 85см, на много от новите дизайни не може да се свалят горните плотове и да се понижи височината. На уредите за вграждане е 82-88см височината. При съдомиялната за вграждане има минимално изискване за височина на цокъл от 9см. При пералня се посочва само максимум до 160-170мм обикновенно.
martin31hv - специалист
съб май 07, 2022 8:51 pmmiliad написа:
Да правя кухни за пари и какво? Именно на база опита си, го съветвам да не бяга от стандарта.
И защото знам какви главоблъсканици му предстои да решава ползвайки по-нисък крак.
Мислиш, че случайно са заложени стандартите!?
От колко бранша продукти се съчетават в едно кухненско помещение, можеш ли да изброиш?
Я да каже Чапара, той не се ли съобразява със стандарти заложени от производителите в неговата дейност.
В крайна сметка негова си , на питащия работа. Всеки има правото да открива топлата вода сам.
Само да обърна внимание, че вече се споменава за пералня и съдомиялна. Височината на свободно стоящите уреди е 85см, на много от новите дизайни не може да се свалят горните плотове и да се понижи височината. На уредите за вграждане е 82-88см височината. При съдомиялната за вграждане има минимално изискване за височина на цокъл от 9см. При пералня се посочва само максимум до 160-170мм обикновенно.
Съдомиялната е 815см, а плота ако е на 89см и махна 2,8 за плот се получава мин. 86см. Задължително ли трябва да я качвам до горе тази миялна.. И колко да я вдигам краката... Иначе пералнята е свободно стояща и ще влезе под плота.
martin31hv - специалист
Всъщности си много прав... Сега видях упътването за инсталация в официалния сайт и там пише, че минимума на челото е 9см, тоест ще преправям шкафовете. :)
yanko78 - специалист
Виж за съдомиялна, на която челната плоскост е “плаваща”, избягва се рязането и минимума за цокъл.
При отваряне, челната плоскост се плъзга по вратата на съдомиялната.
chapara - майстор
Аз спрях с дългите писаници , предпочитам акцент, който всеки ще прочете и ако му се мисли ще го разбере ! Всеки има право да открие топлата вода, но ако може да не е на соственото му дупе и за цял живот. :cool: И да стандартите не са Леми и Теореми, наложили са се от практиката и аз се съобразявам с тях винаги.
martin31hv - специалист
Здравейте, имам още малко неясноти относнок кухнята. Бихте ли ударили едно рамо и препоръчали някаква шина за закрепяне на горен ред шкафове.

Стената е около 15см тухла. Виждам, че Роси предлагат 1 вид на Самет, но не разбирам нищо.

Шкафовете ги коригирах на 74см и пуснах нова поръчка. Така ще стане 74см шкаф, 10см крака, 3,8см плот и другото ще го обера с краката горе до плота.

Поръчах кухнята и като я натаманя после ще поръчам и вратите. Плоскостите Супрамат на Роси дали са хубави? Мисля да ги използвам за вратички, но се чудя, тъй като за пръв път си сглобявам кухня дали трябва нещо да се фрезова заобля и тн или просто ми правят една права вратичка кантирана и си монтирам дръжки, кант дръжки или пуш бутони и каквото ми сърце иска?

Благодаря много на всеки един, които си направи труда да драсне едно съобщение. Много ми помогнахте. :)
yanko78 - специалист
Никакви шини не ти трябват. Има едни ъглови метални “джаджи” които се закрепват в ъгъла на шкафа и през тях дупчиш и монтираш. Самите те, имат аванс (малък) да коригираш позицията на шкафа. Щом е 15см тухла, предполагам е плътна тухла и е още по добре. Избираш скъп, качествен крепеж и бой.
Хубаво е, да вържеш (ако е възможно) отделните шкафчета едно за друго и с помощ от приятел/и вдигате всичко вкупом.
Забравих да добавя, че ако гледаш шини за регулеруеми окачвачи, то гърба, трябва да е вкопан във фрезовани страници.
martin31hv - специалист
нед май 08, 2022 11:18 pmyanko78 написа:
Никакви шини не ти трябват. Има едни ъглови метални “джаджи” които се закрепват в ъгъла на шкафа и през тях дупчиш и монтираш. Самите те, имат аванс (малък) да коригираш позицията на шкафа. Щом е 15см тухла, предполагам е плътна тухла и е още по добре. Избираш скъп, качествен крепеж и бой.
Хубаво е, да вържеш (ако е възможно) отделните шкафчета едно за друго и с помощ от приятел/и вдигате всичко вкупом.
Забравих да добавя, че ако гледаш шини за регулеруеми окачвачи, то гърба, трябва да е вкопан във фрезовани страници.
Предполагам, че имаш предвид "Триъгълна планка за СКШ" или поне аз за друга не се сещам? А тази планка към мдф-а с какви винтове да я хвана да стане здраво?
yanko78 - специалист
нед май 08, 2022 11:37 pmmartin31hv написа:
нед май 08, 2022 11:18 pmyanko78 написа:
Никакви шини не ти трябват. Има едни ъглови метални “джаджи” които се закрепват в ъгъла на шкафа и през тях дупчиш и монтираш. Самите те, имат аванс (малък) да коригираш позицията на шкафа. Щом е 15см тухла, предполагам е плътна тухла и е още по добре. Избираш скъп, качествен крепеж и бой.
Хубаво е, да вържеш (ако е възможно) отделните шкафчета едно за друго и с помощ от приятел/и вдигате всичко вкупом.
Забравих да добавя, че ако гледаш шини за регулеруеми окачвачи, то гърба, трябва да е вкопан във фрезовани страници.
Предполагам, че имаш предвид "Триъгълна планка за СКШ" или поне аз за друга не се сещам? А тази планка към мдф-а с какви винтове да я хвана да стане здраво?
Това е планката и какъв МДФ, кутиите, не са ли ти от ПДЧ? МДФ-а се ползва за челата/вратичките.
Винтовете са си най-обикновенните 3х16, 3,5х16 някой ползват и 4х16
Изображение
martin31hv - специалист
пон май 09, 2022 8:58 amyanko78 написа:
нед май 08, 2022 11:37 pmmartin31hv написа:
нед май 08, 2022 11:18 pmyanko78 написа:
Никакви шини не ти трябват. Има едни ъглови метални “джаджи” които се закрепват в ъгъла на шкафа и през тях дупчиш и монтираш. Самите те, имат аванс (малък) да коригираш позицията на шкафа. Щом е 15см тухла, предполагам е плътна тухла и е още по добре. Избираш скъп, качествен крепеж и бой.
Хубаво е, да вържеш (ако е възможно) отделните шкафчета едно за друго и с помощ от приятел/и вдигате всичко вкупом.
Забравих да добавя, че ако гледаш шини за регулеруеми окачвачи, то гърба, трябва да е вкопан във фрезовани страници.
Предполагам, че имаш предвид "Триъгълна планка за СКШ" или поне аз за друга не се сещам? А тази планка към мдф-а с какви винтове да я хвана да стане здраво?
Това е планката и какъв МДФ, кутиите, не са ли ти от ПДЧ? МДФ-а се ползва за челата/вратичките.
Винтовете са си най-обикновенните 3х16, 3,5х16 някой ползват и 4х16
Изображение
Ами направих сравнение на цената и видях, че ПДЧ-то бяло е към 100лв, а МДФ-бял гланц е 130 някъде и реших да поръчам МДФ. Надявам се, че това не е голяма грешка. За вратите после ще поръчам по-скъпо МДФ и така. А тези планки ми изглеждат малко калпави, но все пак трябва да държат. Иначе ме притеснява, че планката ще я хвана на гърба на страниците и горницата на шкафа с тези малки винтове. Вярно, че са 5-6 винта, но... На един малък шкаф с примерни размери " 50 х 35" предполагам, че 2 планки са достатъчни.

Тема "Крака за кухня и въпрос за акрилен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: