Мечтата на всяка домакиня
brum - майстор
Hettich Korrekt имат мебелен крак който е компонентен - основа и отделно крак. Краката са регулиращи се и почват от 50мм нагоре. С такива си монтирах кухнята на 6-7см от пода. От Салекс по спомен ги вземах.
brick - специалист
пет май 06, 2022 9:32 pmmartin31hv написа:
Проблема е, че не намирам пластмасови крака, които да са по-ниски от 8см. Има ли вообще
Има си, не знам защо не намираш...
Например: Пластмасово кухненско краче с регулиране KAMA - 50 - 70 мм
yanko78 - специалист
Краката са ти най малкият проблем, винаги можеш да ги прережеш и на 2 см да станат. Въпроса е, че е супер грозно с малък цокъл. Моят дори съм го направил 15см.
За плота пред плочките, няма какво да те притесняват, че ще се изядат 1-2 см. Така или иначе, слагаш водобран в ъглите и той покрива всичко.
brick - специалист
съб май 07, 2022 12:24 pmyanko78 написа:
Краката са ти най малкият проблем, винаги можеш да ги прережеш и на 2 см да станат. Въпроса е, че е супер грозно с малък цокъл. Моят дори съм го направил 15см.
Ако са с вратички долните шкафчета е също и нехигиенично (а и неудобно). И аз 15 см си слагам по дефолт.
martin31hv - специалист
Прави сте за челото, че би стояло добре с мин. 10см, но сега като огледах ситуацията и няма какво да направя, тъй като плота зявива на Г и на дълбочината на плота - 60см свършват плочките и след това идва прозорец... Аз забравих, че изчислих, че по-високо и да искам немога да го направя тъй като плота продължава пред прозореца. Ще трябва да се прибиря и да остане м/у 5-7см, а иначе ще взема плот от 28мм. И тъй като сме започнали какво мислите за плота с дебелина 28мм?

:-D
martin31hv - специалист
съб май 07, 2022 12:17 ambrum написа:
Hettich Korrekt имат мебелен крак който е компонентен - основа и отделно крак. Краката са регулиращи се и почват от 50мм нагоре. С такива си монтирах кухнята на 6-7см от пода. От Салекс по спомен ги вземах.
Благодаря, намерих ги и ще купя точно такива. :) :)
chapara - майстор
По важно е с кръста как си😁
miliad - майстор
Съветвам те, така и така врати не си поръчал. Имаш максимум 20 страници на долни шкафове. Преизчисли си размера и поискай да ги прережат като допълнителна услуга.
Ще се повторя -с крака по-ниски от 10 или 8 см сам си го набиваш.
Направи справка какви са височините на стандартен ПВЦ или алуминиев цокъл в Роси примерно и помисли защо е така.
brum - майстор
Стандартният цокъл като в Роси съм го виждал срязан. При мен цокъла е малко под 7см и проблеми не е имало. Съдомиялната се отваря без проблеми.

3см са си 3см повече на шкаф. За едни може да е без значение, защото правят кухни за пари и колкото по-малко умисъл и усилие вложат за да определената сума, толкова по-удобно им е. Обаче когато правиш нещата за себе си и имаш желание и възможности нещата са по-различни.

И ако всеки слушаше другият който му казва "това няма да стане" и "това не се прави така" нямаше да има прогрес. Щяхме още да чакаме някой глух да открие колелото...

Виж, на Чапара коментара е смислен. Има си стандарти за височините на плота и те вече са обосновани. Според височината на тези дето ще работят на кухнята се определя и височината на плота. Иначе както казаха - дано ти е здрав гърба. Аз съм с педя и нещо по-висок от половинката (дългуч съм си) и като омалея се подпирам с чело на горният ред с шкафове.
Последна промяна от brum на съб май 07, 2022 10:57 pm, променено общо 1 път.
martin31hv - специалист
Пичове много ви благодаря. Това, което не споменах е, че правя кухня в 6м2 помещение и затова са ми такива сметките. Както казвам колегата 2-3см за чекмеждето повече е нещо. толкова е малко помещението и е надлъжно, че едва ли някой ще погледне надолу да загледа цокъла. В крайна сметка сте прави, но ще помисля до понеделник докато отвори Роси имам време... Иначе всичко е изчислено и няма да имам проблем с миялната, пералнята и тн...

Тема "Крака за кухня и въпрос за акрилен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: