Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

Имам трипътен смесител за кухня, който е предназначен за специален тип проточни бойлери, но тъй като аз няма да имам такъв, смесителя става ненужен. Въпроса ми е дали мога да затапя едната връзка за да го използвам и безопасно ли е?
Прикачвам снимка.

Поздрави

Прикачен файл

PicsArt_06-28-03.16.12.jpg
Andri01 - майстор
Да, стига да знаеш коя!
вт юни 28, 2022 4:31 pmAndri01 написа:
Да, стига да знаеш коя!
Не знам коя. По принцип двете по-дълги се свързват към бойлера, а едната по-къса към студената вода. Според Вас коя?
kozl - майстор
вт юни 28, 2022 4:18 pmserki4a написа:
Здравейте,

Имам трипътен смесител за кухня, който е предназначен за специален тип проточни бойлери, но тъй като аз няма да имам такъв, смесителя става ненужен. Въпроса ми е дали мога да затапя едната връзка за да го използвам и безопасно ли е?
Прикачвам снимка.

Поздрави
Според мен можеш да го ползваш само за студена вода като затапиш 2 от връзките. По принцип тези смесители регулират само един входяш поток от студената вода, като го разклоняват в две посоки. Една към чучура и една към бойлера. Третата връзка е директно от бойлера в чучура.
Как да разбереш коя връзка каква е :?
Първо може с духане при затворен кран (ръкохватка) да определиш, коя връзка позволява продухване, а и е без значение от положението на крана (ръкохватката). Тази е за изхода от бойлера и я затапваш.
После от другите две най-добре свържи едната от тях към водата и с крана (ръкохватката) пробвай в пълно отворено положение от къде ще протече вода. Ако тече само от третата връзка това е връзката към бойлера и нея я затапваш и остана само една незатапена, към която да свържеш студената вода.
Ако при пробата при напълно отворен кран протече и от чучура и от другата незатапена връзка, това което си свързал към водата е връзката към студената вода, която трябва да ползваш, а другата е към вход към бойлера - нея затапваш.
Последна промяна от kozl на ср юни 29, 2022 12:22 pm, променено общо 2 пъти.
Lutchezar - майстор
Замислям се дали ако се сложи еднопосочен клапан няма да може да се свърже и към топлата вода, ама си трябва експертиментиране.
По принцип би трябвало да се води смесител ниско налягане и да е не за проточен бойлер, а за такъв под мивка, няма ли това нещо модел, някаква схема за свързване, книжка?
Lutchezar - майстор
Прикачен файл:
images (33).jpeg
images (33).jpeg (4.65 KиБ) Видяна 2238 пъти
Ако е за такова свързване би трябвало да стане с тапа.

Но със проби. Да не се окаже че при затворено положение връща топла към студена или обратно.
Последна промяна от Lutchezar на ср юни 29, 2022 3:02 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Нещо съм объркал в предния си пост, та направих корекция в червен текст.

Тема "Въпрос относно трипътен смесител за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: