Мечтата на всяка домакиня
martin31hv - специалист
Здравейте, направих си кухня и ми остана само хладлникът, които е вграден, но се пада краен в ниша между стената и комина. Приключих с мръсната работа, къртене и тн.. и проблема ми е, че просто съм го сложил в нишата. Комина е облечен в мдф до хладилника, а над него има шкаф с широчината на хладилника, тоест само хладилника не е облечен. От ляво на него нямам място да сложа страница и да монтирам панти за вратички.

Преди това къртих доста, но вече няма място и за къртене. С две думи много ми се иска да сложа вратички на хладилника и ми дойде една щуротия в главата, но незнам колко е удачна, а и най- вероятно не е...

Дали няма да стане ако си залепя с монтажно лепило челата на хладилника директно върху него? Малък хладилни е 54см широчина и вратата не е заоблена, тоест МДФ-а ще легне горе долу добре.

Ясно ми е, че ако залепя плоскостите после това лепило няма махане, но човек като си науми нещо...

А дали неможе да се използват планките за закрепяне на мдф-а към вратата и пак с лепило. Страниците на хладилника не се виждат. Дали би държало това лепило.

Най-вероятно ще бъда нападнат и изяден, но ми е много интересно вашето мнение. Поздрави. :)
Lutchezar - майстор
Направи си проба с двойнозалепващо тиксо, така не боли. Бях много изненадан когато в една кухня с която се хвалеше приятел се оказа че всички вградени уреди на практика бяха приспособени нормални.
martin31hv - специалист
чет юли 14, 2022 11:29 amLutchezar написа:
Направи си проба с двойнозалепващо тиксо, така не боли. Бях много изненадан когато в една кухня с която се хвалеше приятел се оказа че всички вграждащи се уреди на практика бяха приспособени нормални.
Благодаря ти, ще пробвам. Проблема е, че не съм предвидил плоскостите за хладилника и ще трябва да закупя цяла плоскост Супрамат, която с нарязването ще ми струва около 300лв... И затова първо питам тук. Ще опитам с някое парче горе долу да преценя. О

От ляво ми е стена и няма да се вижда нищо, а хладилника съм го сменил да се отваря от дясно и мисля, че ще стане добре. Но ме притеснява дали лепилото ще държи и дали мога да използвам тези планки в комплекта или те са някакви регулируеми и се движат...
feikot - специалист
Силно се съмнявам каквото и да е лепило да удържи първо масата на плоскостта второ стотиците отваряния и дърпания на тая плоча, защото ти реално нея хващаш за да отвориш вратата. Аз лепих една смешна лампа в банята, че не ми се дупчеше със супер двойно залепващо 3М, разлепи се, после с топъл силикон, пак се разлепи и ще се принудя да дупча май.
miliad - майстор
Колко време ще устискат пантите на хладилника на двойното тегло на вратата?
И ония тънколяви планки за свързване на вратите са всъщност плъзгачи- те нищо не носят, просто защото не могат.
martin31hv - специалист
Ами и за пантите се засмилям макар че хладилника не е голям, а е от по-малките и е широк 54см. Все пак да пантите сигурно ще поддадът. Ще го мисля дали да рискувам или просто да го оставя така. Благодаря и поздрави.
miliad - майстор
Аз нещо не ти схванах цялата мъка. До колкото разбрах имаш хладилник за вграждане. А този хладилник се поставя вътре в шкаф-колона специално проектиран и съобразен с височината на хладилника, вратите му, както и вратите на съседните шкафове. Дължината на шкафа е 600-610мм. А шкафа над хладилника трябва да е изпълнен с вентилационен отвор.
Та, кое тук не можеш да изпълниш?
martin31hv - специалист
пон юли 18, 2022 9:45 ammiliad написа:
Аз нещо не ти схванах цялата мъка. До колкото разбрах имаш хладилник за вграждане. А този хладилник се поставя вътре в шкаф-колона специално проектиран и съобразен с височината на хладилника, вратите му, както и вратите на съседните шкафове. Дължината на шкафа е 600-610мм. А шкафа над хладилника трябва да е изпълнен с вентилационен отвор.
Та, кое тук не можеш да изпълниш?
Здрасти, нямаше място да се кърти за да мога да вкарам шкаф и направо го сложиш в ниша, като от едната страна е комина и затова неможе да се изкърти, а от другата е стената на която свалих мазилката с 3см, което не е проблем. Комина съм го облякал с МДФ като продължение на кухнята, а хладилника както споменах е последен. Над хладилника успях да сглобя един квадратен шкаф, а иначе съм го повдигнал с 15см и съм оставил чело с решетка. Проблема ми е, че хладилника е 54см, а нишата е 55-56см..., тоест нямаше място за страници и шкаф. Това ми е мъката :))) Кухнята стана добре, но ще изглежда доста по завършено ако има мдф чело/врата.

Та това ми беше единствения вариант, които още не съм решил дали да не пробвам, но най-вероятно с времето ще провисне. Това е втора кухня и не се ползва често, но все пак...
Lutchezar - майстор
Хладилника грее отзад. Там трябва решетка. Досега всички с нестандартни кухни първо купуват уредите, после следва проект и изработка, в твоя случай е обратното. Смени материала или вземи най-тънкия и лек възможен и закрепвай на панти или на врата.

Тема "Врата за вграден хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: