Мечтата на всяка домакиня
chapara - майстор
Подземни гаражи?
little_hooligan - специалист
нед юли 24, 2022 7:35 pmchapara написа:
Подземни гаражи?
Има да + мазета, които са на едно ниво с гаражите.
chapara - майстор
нед юли 24, 2022 7:45 pmlittle_hooligan написа:
нед юли 24, 2022 7:35 pmchapara написа:
Подземни гаражи?
Има да + мазета, които са на едно ниво с гаражите.
Я виж тия бенДзиновите пАри да не би да минават през сградата там около твоя въздуховод, че тогава ш'е умрам, т.е. в някоя от тръбите, че тоя ребус отиде на майната си. Вземи план ОВ и може нещата да просветнат :? Преди това не барай нищо. И това че си на първи етаж, но на трето ниво,.... беше подвеждащо!!!
kozl - майстор
нед юли 24, 2022 6:07 pmlittle_hooligan написа:
Иначе както казах съм на 1 етаж и под мен има магазин.
Ако в магазина има WC, то втората тръба в нишата може би е вентилацията на тоалетната.
little_hooligan - специалист
Днес ще поразпитам :?
little_hooligan - специалист
пон юли 25, 2022 6:58 amkozl написа:
нед юли 24, 2022 6:07 pmlittle_hooligan написа:
Иначе както казах съм на 1 етаж и под мен има магазин.
Ако в магазина има WC, то втората тръба в нишата може би е вентилацията на тоалетната.
Да, оказа се че това е вентилацията от тоалетната на магазинчето. Строителя ми каза, че не мога да вържа аспирацията на кухнята към ПВЦ
Lutchezar - майстор
Нагоре нямат кухненски бокс, защото имат истински кухни. Какви са помещенията над теб където минават тези 2 димоотвода?
Последна промяна от Lutchezar на пон юли 25, 2022 12:18 pm, променено общо 1 път.
little_hooligan - специалист
пон юли 25, 2022 10:19 amLutchezar написа:
Нагоре нямат кухненски бокс, защото имат истинскимкухни. Какви са помещенията над теб където минават тези 2 димоотвода?
Нямам план на етажите горе, но мисля че хола им е същия като моя, като единствената разлика е че нямат кухненски бокс. Със сигурност е така, защото си спомням че преди 2 години бях гледал техния план, когато купувах моя апартамент. Т.е. излиза че при тях комина е плътно до стената.
kozl - майстор
Нова сграда етажна собственост (ЕС). Няма технически проблем този комин да се ползва като вентилационен щранг за аспирации. Е освен ако не е запушен нейде, но приемам, че не е.
Проблем ще има този, който иска да го ползва за комин в момента когато същия се ползва и за аспирация.
Тези комбинирани коминни тела са разработени за конвекционално отвеждане на пушека от печки. Когато се ползва аспиратор, то вентилатора създава налягане и в този случай конвекцията не е основната причина за движението на газа.

А има ли друг комин в жилището? Ако няма решавайте на Общо събрание на ЕС, този за какви нужди ще се ползва. И ако се избере комин за дим, аспирацията я насочвай към фасадата през стената. Т.е. печката от другата страна.
kozl - майстор
пон юли 25, 2022 12:05 pmlittle_hooligan написа:
пон юли 25, 2022 10:19 amLutchezar написа:
Нагоре нямат кухненски бокс, защото имат истинскимкухни. Какви са помещенията над теб където минават тези 2 димоотвода?
Нямам план на етажите горе, но мисля че хола им е същия като моя, като единствената разлика е че нямат кухненски бокс. Със сигурност е така, защото си спомням че преди 2 години бях гледал техния план, когато купувах моя апартамент. Т.е. излиза че при тях комина е плътно до стената.
Аз отдавна не съм срещал проект с отделна кухня в обособена стая. Кухнята и дневната са в едно помещение.

Тема "Скриване на въздуховод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: