Мечтата на всяка домакиня
little_hooligan - специалист
Някакви идеи как да скрия тръбата на аспиратора в кухненския бокс?

От стената (на която има проводник) до края на тръбата са 60 см

Тръбата е с диаметър 110. Проектанта на кухни ми каза да я разширя на 120-125

Изображение
miliad - майстор
Ако е зидан комин може да я разшириш като махнеш тръбата и сложиш съответния размер розетка. Но ако е отдушник изграден от канализационни оранжеви тръби нищо не може да направиш. А най-вероятно е такъв случая.
Така че можеш да кажеш на проектанта да се оправя сам. На него за мислене и проект му плащаш. Както и за криенете на въздуховода. Това е негова работа, как ще проектира кухнята и какво решение ще ти предложи. Ти плащаш изпълнението на избора .
Последна промяна от miliad на пет юли 22, 2022 3:49 pm, променено общо 1 път.
i486 - специалист
За оранжева тръба няма ли съответна тапа?
chapara - майстор
С плосък преход, монтиран на тавана на шкафовете, плътно до стената. Той е бял и ще е трудно да се види.

Другия вариант е вътре в шкафовете, ноо...

И третия е цялостен куфар по стената, плътно над шк!фовете.
preslav - майстор
пет юли 22, 2022 1:22 pmlittle_hooligan написа:
Някакви идеи как да скрия тръбата на аспиратора в кухненския бокс?

От стената (на която има проводник) до края на тръбата са 60 см

Тръбата е с диаметър 110. Проектанта на кухни ми каза да я разширя на 120-125

Изображение
Ако правилно разбирам въпроса ти - аспираторът ще е на стената с кабела, а въздуховодът трябва да отиде "естетично" до тръбата.
Плосък въздуховод е евентуалното решение, а ако искаш да е симетрчно решението ще направиш камуфлаж на отсрещната страна.
Другият вариант е снижаване на нивото на тавана до долня ръб на тръбата т.е. мини окачен таван, в който да си положиш тръбата.
chapara - майстор
Е аз какво казах, камуфлаж е не точна формулировка. Правил съм такова нещо, на обект на Артекс. Куфар с размери точни. От нивото на гърба на кухнята до куфара + - 2мм., така че шкафа да влезне по нивел и точно, по цялата стена, доста по дълга от тази, около 4м., под лазер. Тогава се губи перспектива, колко е дълбок шкафа и къде реално е стената или обратната греда. Камуфлаж няма, всичко е естетика и излъгване на окото.

Аз обаче бих го направил по най лесния и прахозадържащ начин. Плосък преход и база като при краката на долните шкафове от горе. Сваляш базата , чистиш и я връщаш, два, три пъти годишно. Иначе по трудния.
Киррил - специалист
Виж дали се продава нещо стенно - украса за стена с подходяща форма.
miliad - майстор
От проектанта на кухнята трябва да идват идеите. И куфар от гипскартон да е, пак той определя необходимите размери.

Прикачен файл

IMG_20220723_104537.jpg

Прикачен файл

IMG_20220723_104612.jpg

Прикачен файл

IMG_20220723_104637.jpg

Прикачен файл

IMG_20220723_104332.jpg
little_hooligan - специалист
Комина e зидан.

Изображение

Вчера говорих с човек на строителя. Каза ми че мога да използвам и средния димоотвод, който се стеснявал по-нагоре, като десния димоотвод влиза в него диагонално. (Най в ляво е канализация)

Мисля да направя правоъгълен отвор (с ширина 6 см на 20) в средния димоотвод, тогава ще съм на около 35-38 см от стената на която имам проводник. Горния ред шкафчета само в този ъгъл на кухнята ще ги направя с дълбочина 40 см и скривам напълно тръбата.

Само ме притеснява колко точно се стеснява средния димоотвод нагоре. Строителя вика може, но пак ще го питам...
miliad - майстор
съб юли 23, 2022 1:09 pmlittle_hooligan написа:
Комина e зидан.

Изображение

Вчера говорих с човек на строителя. Каза ми че мога да използвам и средния димоотвод, който се стеснявал по-нагоре, като десния димоотвод влиза в него диагонално. (Най в ляво е канализация)

Мисля да направя правоъгълен отвор (с ширина 6 см на 20) в средния димоотвод, тогава ще съм на около 35-38 см от стената на която имам проводник. Горния ред шкафчета само в този ъгъл на кухнята ще ги направя с дълбочина 40 см и скривам напълно тръбата.

Само ме притеснява колко точно се стеснява средния димоотвод нагоре. Строителя вика може, но пак ще го питам...
Ами не е решение, защото това е общия димоход на сградата и ще си наясно с хранителните предпочитания на съседите. Освен ако не инвестираш 400-500лв в клапа за въздуховод.

Тема "Скриване на въздуховод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: