Мечтата на всяка домакиня
little_hooligan - специалист
съб юли 23, 2022 1:43 pmmiliad написа:
съб юли 23, 2022 1:09 pmlittle_hooligan написа:
Комина e зидан.

Изображение

Вчера говорих с човек на строителя. Каза ми че мога да използвам и средния димоотвод, който се стеснявал по-нагоре, като десния димоотвод влиза в него диагонално. (Най в ляво е канализация)

Мисля да направя правоъгълен отвор (с ширина 6 см на 20) в средния димоотвод, тогава ще съм на около 35-38 см от стената на която имам проводник. Горния ред шкафчета само в този ъгъл на кухнята ще ги направя с дълбочина 40 см и скривам напълно тръбата.

Само ме притеснява колко точно се стеснява средния димоотвод нагоре. Строителя вика може, но пак ще го питам...
Ами не е решение, защото това е общия димоход на сградата и ще си наясно с хранителните предпочитания на съседите. Освен ако не инвестираш 400-500лв в клапа за въздуховод.
На 1 етаж съм. Отделно при мен и сега веднага се усеща като готви някой над мен.
miliad - майстор
:-D . Така е, като и други съседи са взели твоето решение.
Ама проектанта е за еване. Че е отбелязал така да зидат комина, а не го е завъртял.
little_hooligan - специалист
Сега се сетих и за друг начин, ама не знам до колко е добър :?

Не може ли да използвам общия димоотвод само за преход на PVC тръбата към моя димоотвод? Т.е. тръбата ще влиза в общия димоотвод, но няма да завършва в него, а само ще преминава през него и ще влиза в моя димоотвод (ще се направи отвор за тръбата вътре в комина).
chapara - майстор
Пълни глупости! Нищо че си на първи етаж, променяш Общи части на сградата! Дадоха ти се куп идеи, а ти искаш, не искам даже да го изрека това което искаш. А бе спазвайте някакви всеобщи правила за съвместно съществуване. Катеричката във въздуха няма как да наевеш!!! После ще решиш да минеш и през комона, който както вървят тенденциите може съвсем скоро да стане наложително използваем. След кратко ще се запуши, но не в мазето а при теб, след това ще се самозапали, щото никой няма да даде пари за чистене. Не, не съм пожарникар, да продължа ли апокалиптичната картина, на освен всичко и незастрахованата сграда и апартаменти. Не съм и застраховател, а гражданин който поне се опитва да живее по правилата, но чиито пари ще поискате от държавата за да ви помогне, защо ли, отговорете си сам, защото не сте имали нищо на раменете. Съжалявам и се извинявам на всички четящи, не на автора! Ей народе спрете се!!!
Lutchezar - майстор
Снимката се разминава с чертежа. Тръбата или вече е в димоотвода, или чертежа не е верен.
little_hooligan - специалист
съб юли 23, 2022 11:17 pmchapara написа:
Пълни глупости! Нищо че си на първи етаж, променяш Общи части на сградата! Дадоха ти се куп идеи, а ти искаш, не искам даже да го изрека това което искаш. А бе спазвайте някакви всеобщи правила за съвместно съществуване. Катеричката във въздуха няма как да наевеш!!! После ще решиш да минеш и през комона, който както вървят тенденциите може съвсем скоро да стане наложително използваем. След кратко ще се запуши, но не в мазето а при теб, след това ще се самозапали, щото никой няма да даде пари за чистене. Не, не съм пожарникар, да продължа ли апокалиптичната картина, на освен всичко и незастрахованата сграда и апартаменти. Не съм и застраховател, а гражданин който поне се опитва да живее по правилата, но чиито пари ще поискате от държавата за да ви помогне, защо ли, отговорете си сам, защото не сте имали нищо на раменете. Съжалявам и се извинявам на всички четящи, не на автора! Ей народе спрете се!!!
Чакай човек, нищо не съм направил и нищо незаконно няма да направя. И аз живея по правилата. Комините не са ми в компетенциите, като не знам нещо събирам информация и после взимам най-доброто законно решение. Не съм знаел че се засягат общи части на сградата, но и нищо не съм направил и не съм тръгнал да правя без да проуча предварително.

Благодаря на всички за идеите.
little_hooligan - специалист
съб юли 23, 2022 11:48 pmLutchezar написа:
Снимката се разминава с чертежа. Тръбата или вече е в димоотвода, или чертежа не е верен.
Тръбата си е точно в моя димоотвод (най в дясно) в момента. Не е в общия, ако това имаш предвид.
Lutchezar - майстор
Тогава каква е тази вентилация в дъното?
Заедно с канала.

Светкал ли си вътре, или бъркал ли си, в зидарията имаш парче тръба или е част от тръбна система?
chapara - майстор
Това като отговор ме успокоява, радвам се когато съм заобиколен от здравомислещи!👍
chapara - майстор
съб юли 23, 2022 11:48 pmLutchezar написа:
Снимката се разминава с чертежа. Тръбата или вече е в димоотвода, или чертежа не е верен.
Според мен чертежа е завъртян на 180градуса :?

Тема "Скриване на въздуховод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: