Мечтата на всяка домакиня
road_runner - специалист
Здравейте,

Имам вградена фурна, която днес както работеше на 250 градуса спря сама - изгасна лампата вътре, нагревателите, както и осветлението на селектора на програми и градусите (то е над врътките.) По думите на жената е работила между 45 минути и час.

Часовникът остана да работи, но дори въртене на копчетата за смяна на режим / градуси не правеше нищо.
Аз не мога да кажа, дали са били толкова нагряти преди тези бутони, но пробвах сега и едвам ги пипаш да ги завъртиш.

Преди седмица , поради прецакана платка зна таймера , от официалният сервиз я байпаснаха - фурната е стара и няма смисъл да се дават 150 лв за тая платка, дори и да я има.

Та може ли да има нещо общо това?


След като я рестартирах от бушона , тръгна , но е много тиха,

Преди сякаш се чуваше жужене, мислех да не е вентилатор изгорял, но на режимите с вентилатор си тръгва
Друго, което ми направи впечатление, че преди като спреш фурната след време се пускаше сам вентилатор , сякаш да я охлади по-бързо и след това си спираше. Това тук вече вероятно е от таймера, който е байпаснат, или?

Някакви идеи какво може да е?
kozl - майстор
Ако фурната е за вграждане вероятно има втори вентилатор за охлаждане на кожуха и термостат за прекъсване при прегряване.
Нашата Горенъе "ръмжеше" като блокира втория вентилатор.
miliad - майстор
То ако беше споменат и модела на фурната....
road_runner - специалист
Фагор за вграждане е, и аз като попрочетох мисля, че се е прецакал вентилаторът, което ще обясни защо е тиха

Може и да се опитам да я отворя сам, на доста фурни бил отгоре вентилаторът на винтчета, ако е лесно ще ходя да го издирвам, надявам се да има части още
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Вчера правих някаква Беко.
Проблема беше в електрониката в таймера. С байпас на релето всичко си работи без таймера разбира се. Но го оправих и него де.
Капака е 10-тина видии, отгоре е вентилатора за охлаждане. Има датчик за прегряване !!!
На тази печка тръгваше независимо дали е сработил датчика при включване на нещо.
Но при твоята може да минава винаги през него, не знам. Съвета ми е:
1. Да завъртиш на ръка мотора, да няма механично блокиране.
2. Да окъсиш датчика за да видиш дали ще завърти мотора.
3. Чак като се убедиш, че има напрежение към мотора и той не върти, тогава си за мотор.
road_runner - специалист
ДА, оказа се именно вентилатор охлаждащ. Той е доста странен при фагор - не е като тези дългите , а е от в една като кутия и изглежда като чадър малко.
Решихме, че няма да намерим никъде подобен и в делта елис просто ми викат - абе това е обикновено моторче, и ми дадоха едно. то взе че стана.

Тема "Фурна - самоизключване и парещи бутони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: