Мечтата на всяка домакиня
krasi92 - майстор
Момчето търси тънкана. Мозайката си е тънкана от всякъде.
kozl - майстор
Аз ползвам шкурки за камък за гранитогреса и се получава, но е много трудоемко и при ръчно водене и недоскив стават грешки с кривини и луфтове. Има избор на абразивност на шкурките, едро, фино. Не съм усетил да ми се рони. Предимно след срез с диам.диск заглаждам изроненото от диска с шкурките.
Освен това мразя остри ръбове, та и аз бих лайсносал ръбовете :-D

А преди години се отказах от плот от мозайка заради цената. Идваше по-скъпо от камъка. Но пък ставаха фантастични плотове. Е мозайка с полимерцимент и смайващи шарки и форми и всичко заоблено и полирано.
Hoвoceлckи - майстор
Аз облицовах лята мивка. Там ръбовете са много и за търкане със шкурка ... олеле. За даимантения диск, едни профита ме предупредиха, че не става. Трябвало поне много тънък диск. Пробвах с три - не е работа.
Не съм запознат с полимерния цимент/мозайки, но някак си здравината ме съмнява ... Върху ОСБ без арматура? Или ти говориш за върху отлят от цимент? Имам такъв, на който ми предстои ремонт. Мислех да му лепна същия грес, но ти ми драсна фитила. Цената не ме бърка. Водеща е здравината, непоемането на течности и времето за направа? Май само последното би ме препънало.
krasi92 - майстор
Разбира се на солидна основа. Това осб за абсолютно нищо не става. И за кюмбето в гаража не става..
Hoвoceлckи - майстор
Да ти снимам направо на ГК с такива плочи? Както обикновено - просто се обаждаш ...
chapara - майстор
ср окт 12, 2022 8:27 pmHoвoceлckи написа:
ср окт 12, 2022 1:03 pmkozl написа:

В темата се пита за пилене ръбовете на плочи гранитогрес на 45°. Отговарям, че се пробвах и не става.
Това с "мозайка и кухненски плот" ... не ми се коментира. А пък да й се пилят ръбовете и да й се слагат лайснички ... :shock: :?
Нещо не сте в час, лайсни се ползват за плочки, именно за да няма пилене. Кое не разбрахте?
Hoвoceлckи - майстор
чет окт 13, 2022 7:44 pmchapara написа:
ср окт 12, 2022 8:27 pmHoвoceлckи написа:

...
Това с "мозайка ... да й се пилят ръбовете и да й се слагат лайснички ... :shock: :?
Нещо не сте в час, лайсни се ползват за плочки, именно за да няма пилене. Кое не разбрахте?
Малко се обърка ... Един краси се обади за мозайка, kozlю я поде в друга посока като коментира и пиленето. И стана ... "ласнички на мозайка" ... :wink: :-D
chapara - майстор
чет окт 13, 2022 9:11 pmHoвoceлckи написа:
чет окт 13, 2022 7:44 pmchapara написа:
ср окт 12, 2022 8:27 pmHoвoceлckи написа:


...
Това с "мозайка ... да й се пилят ръбовете и да й се слагат лайснички ... :shock: :?
Нещо не сте в час, лайсни се ползват за плочки, именно за да няма пилене. Кое не разбрахте?
Малко се обърка ... Един краси се обади за мозайка, kozlю я поде в друга посока като коментира и пиленето. И стана ... "ласнички на мозайка" ... :wink: :-D
Аз много рядко се обърквам, особено в свои води! Че някой обърка темата е факт и не ми харесва другия факт. Четящите, ще си рекат, ми то тука пълно с.....И факта е ясен от това че питащия изчезна. Пийте хапчетата навреме! :-D л
Hoвoceлckи - майстор
Не съм казал, че ти си се объркал. Имах предвид разговора.
Ти като професионалист какво ще кажеш за пиленето на ръбовете на тези плочи?
kozl - майстор
Ми не писах, щото нямам такъв опит.
На моите родители плота беше направен от стоманобетонова к-ция и облицован с фаянсови плочки. Немаше лайсни немаше "герунг". На ъгъла плочките прихлупени и те така. За 30 г хоризонталните плочки бяха понапукани. Аз разруших плота. Направих стоманена к-ция и отгоре залепих плот от камък на 2 части. М-у двата камъка фугата се получи с двукомпонентно лепило за камък + оцветител, което ми дадоха каменарите. И понеже бързо стегна и не успях да фиксирам добре повърхнините, та сега едната малко надстърча над другата. Също поради неточна организация на ремонта плочкаджиите ме изпревариха и аз металната к-ция и плота монтирах след като си бяха свършили работата. Та м-у плочките и камъка запълних с фуга на Боро. Единият прав ъгъл се оказа заострен и там фугата стана като клин, в края на камъка към 2 см. Ми и там запълних с фуга на Боре и до ден днешен си е там фугираното и няма признаци на отлепяне.

Е ако все пак автора поглежда темата все още, то аз бих посъветвал да си търси гранитогрес, на който основата не се различава от повърхностното покритие. Тоя може да се изпилва и заобля.
Вече имам тук там дупчици от изпуснати тежести в-у пода и там дето основата е различна си личи много повече от плочките със същата основа.
За "герунга" вече писах - не съм привърженик, а даже съм против. За плочките със "закалено" повърхностно покритие, такава снадка става остра като нож, а това вече е опасно за употреба.
Аз съм по заоблените :lol: ма не стаа въпрос за тва дето повечето си представяме де :-D

Тема "Кухненски плот от гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: