Мечтата на всяка домакиня
rossenboy - специалист
Здравейте колеги (по-скоро по интереси отколкото по възможности). Във връзка с предстояща кухня ми изникна следната чуденка - какви биха били спънките за изработка на кухненският плот от подобни плочи гранитогрес https://praktiker.bg/bg/Granitogres/GRA ... L/p/139018 (примера е само за ориентация), а причината е финансова - всичкото камък са плот е на интересни цени.. Аз си го представям така: основа за плочките от ОСБ, Аквапанел, магнезиева плоскост, лепене с силикон, полиуретан, монтажно лепило, фугиране с епоксидна фуга (може би редене без фуга, но не знам с тази основа как ще се случат разните видове разширения - топлина, влага). Още не ми се е изчистило как да стане предният ръб - при лепене на ,,бленда" отпред ще се виждат ръбовете, а при лепене на герунг (май така беше пиленето на 45) ще се отслаби самият ръб може би и ще се начупва лесно. Предполагам има и допълнителни препъни камъни, който не ми излизат към момента, затова с радост бих прочел споделените мнения, дори чисто теоритично.
chapara - майстор
Финансово ще ти легне много по скъпо от ламиниран кухненски плот😎
torbalan - Дървен философ
На барбекюто го направих с гранитогрес, но върху бетонна основа.
Като цяло не е зле, издържа на много злоупотреби, но не е, като гранитено. :)
chapara - майстор
вт окт 11, 2022 8:07 pmtorbalan написа:
На барбекюто го направих с гранитогрес, но върху бетонна основа.
Като цяло не е зле, издържа на много злоупотреби, но не е, като гранитено. :)
Е ти как се надяваш да постигнеш гранитен плот с гранитогрес :?

Дори и аз!, старо куче си, не бих си позволил такава мисъл!
Ръбовете са ти най малкия проблем, поддаването на повърхноста и ронливоста на плочите е по!
Още 80те години ги правихме тези неща по гетинаксовите шкафове. 5години живот, малко!
torbalan - Дървен философ
вт окт 11, 2022 11:11 pmchapara написа:
...

Е ти как се надяваш да постигнеш гранитен плот с гранитогрес :?

Дори и аз!, старо куче си, не бих си позволил такава мисъл!
Ръбовете са ти най малкия проблем, поддаването на повърхноста и ронливоста на плочите е по!
Още 80те години ги правихме тези неща по гетинаксовите шкафове. 5години живот, малко!
Не се надявам.

Относно живота - десетина години изкара. Нищо му няма за сега.
krasi92 - майстор
Забъркай една мозаика. Какви осб и магнезии и епоксидни фуги. Мозайката ще е наи евтинко.
Hoвoceлckи - майстор
Пиленето на ръбовете се оказа "мисия невъзможна" - ронят се ужасно. Примирих се с алуминиеви лайснички. Не съжалявам особено, даже започна да ми харесва.
kozl - майстор
ср окт 12, 2022 6:52 amHoвoceлckи написа:
Пиленето на ръбовете се оказа "мисия невъзможна" - ронят се ужасно. Примирих се с алуминиеви лайснички. Не съжалявам особено, даже започна да ми харесва.
Тва за мозайката ли или за гранитогреса?
chapara - майстор
Имаъгли от неръждавейка, най доброто!
Hoвoceлckи - майстор
ср окт 12, 2022 1:03 pmkozl написа:
Тва за мозайката ли или за гранитогреса?
В темата се пита за пилене ръбовете на плочи гранитогрес на 45°. Отговарям, че се пробвах и не става.
Това с "мозайка и кухненски плот" ... не ми се коментира. А пък да й се пилят ръбовете и да й се слагат лайснички ... :shock: :?

Тема "Кухненски плот от гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: