• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
hidrazin - майстор
кауза пердута

Май никой не чете? Печката е свободностояща.
Демек шанса да се продава само стъклото клони към нула.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Резервни части се продават. Цената е въпроса. Евтините свободно стоящи на марката са около 600 лева.

https://www.servicebg.net/bgsg_sp/index ... er&page=21
266 лева е, което е поносимо при цена на цялата печка от 1000 лева.
Ал_ - специалист
Вариантът да се търси от турско беше посочен. Макар че не съм убеден в момента за колко по-евтино ще го докарат.
Или се сваля целия плот, модифицира се рамката с плоскост, пък отгоре я индукционен котлон, я нещо друго. Само дето не се знае за подобна модификация колко ще я ошмулят девойката
krasi92 - майстор
Девойката може да потърси цяла печка втора упореба от запада. Едва ли е по скъпа от ново стъкло.
brum - майстор
чет фев 02, 2023 8:09 amЯна Кара написа:
Едва ли! Другия ми вариант е да покрия и изолирам двата счупени котлона, които са един зад друг и да си я ползвам така! Но с какво?
Гафер по строшеното. За да пази от влизане на вода и да не се ронят стъкла. Отгоре нещо меко и топлоустойчиво (примерно кърпа) за да могат поне да се поставят неща там. Ще издържи известно време докато намериш пари за ремонта.
hidrazin - майстор
пет фев 03, 2023 7:44 ambrum написа:
Гафер по строшеното. За да пази от влизане на вода и да не се ронят стъкла. Отгоре нещо меко и топлоустойчиво (примерно кърпа) за да могат поне да се поставят неща там.
Айде стига с детските "идеи".
На това тиксо обикновено му дават макс температура 60 градуса.
"Мека и топлоустойчива кърпа" - от азбест ли (керамични влакна)?
Щото никой не може да гарантира че някой няма по погрешка да включи точно тези два нагревателя.
Да не споменавам и евентуалното разливане/изкипяване на вода, мляко ... и попадането им на голите реотани и жици.
:partyman:
brum - майстор
Хидразине, тия котлони се приема, че няма да работят. И няма да се нагреят до 60+ градуса. Уж...

А за кърпа - ако не се пуска котлона няма драма с кърпата. Но пропуснах, че не е индукционен. С "прост" котлон не е добра идеята, че тая кърпа може да се запали при грешка в задкормилното устройство.
joro_kem - специалист
преди 15-ина години строших стъклото на керамичен плот уърлпул с 4 котлона. звънях в сервиза за ново стъкло и ми обявиха цена малко по-ниска от цената за нов плот. взех нов плот, но в няколкото часа до монтажа на новия, опитах да ползвам съседен котлон и от температурата стъклото се нацепи още повече. посъветваха ме да пазя стария, ако се наложи смяна на реотани на някакъв етап.
п.п. сарказъм по отношение на финансовите възможности на други хора е неуместен и освен това демонстрира и липса на добро възпитание ;) а смисъла на форумите като цяло е точно обмяна на опит между потребителите с цел взаимопомощ в съответната област.
chapara - майстор
пет фев 03, 2023 1:36 pmjoro_kem написа:

п.п. сарказъм по отношение на финансовите възможности на други хора е неуместен и освен това демонстрира и липса на добро възпитание ;) а смисъла на форумите като цяло е точно обмяна на опит между потребителите с цел взаимопомощ в съответната област.
Ако визираш мен, явно не си схванал написаното.
Оплаках цялото ни население, с малки изключения.
  • 1
  • 2

Тема "Счупено стъкло на керамичен плот на печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: