Мечтата на всяка домакиня
niki_sap - специалист
Обмислям как най-добре да направя кухненски шкафове без дръжки. Не съм професионалист и имам опит в изработването на една кухня и няколко други мебели с ПДЧ профили, така че имам представа, как да оразмеря шкафовете и вратичките, но този тип кухня е едно ниво над познанията ми. Въпросът ми е, какви са най-лесните начини за изработване на такава кухня с готови плоскости от Роси или подобна фирма. Ясно е, че най-ленсния е пуш бутони, но за долните шкафове специално не искам да ползвам такива, интересуват ме други варианти без пуш бутони. В Роси или другаде предлагат ли подготовка на плоскостите с кантиране под 45 градуса ъгъл или подобно? Моля посаветвайте как е удачно да се изработи.


Изображение

Изображение
yanko78 - специалист
Има си система за без дръжки. Аз лично ползвам тези профили от Роси. Зо долни шкафове и чекмеджета са ок, но за горен ред, много гадно се напасват. Трябва много прецизно зарязване на страниците, което, никоя фирма за разкрой не го прави. Ползвал съм от първите профили.

https://rosi.bg/aluminievi-i-pvc-profil ... ebeli-272/
miliad - майстор
Има си съответния профил и за горен ред.
niki_sap - специалист
пет мар 24, 2023 4:21 pmyanko78 написа:
Има си система за без дръжки. Аз лично ползвам тези профили от Роси. Зо долни шкафове и чекмеджета са ок, но за горен ред, много гадно се напасват. Трябва много прецизно зарязване на страниците, което, никоя фирма за разкрой не го прави. Ползвал съм от първите профили.

https://rosi.bg/aluminievi-i-pvc-profil ... ebeli-272/
Линка води към обща страница на Роси, нещо не мога да видя точно кой профил имаш предвид. Разглеждах страницата подробно, но нещо не намирам профил/дръжка, която да се вкопава напълно и да не се вижда. Понеже не съм професионалист - за вкопаване ли става въпрос и как се прави - с фреза? Роси или друга фирма предлага ли такава подготовка на профилите, както предлага кантиране или да търся евтина фреза :)
miliad - майстор
Линка на колегата води точно където трябва.
Има различни варианти на изпълнение на това което искаш, избираш си това, което можеш или могат да ти изпълнят.

Прикачен файл

Screenshot_2023-03-26-21-43-25-063-edit_com.pinterest.jpg
yanko78 - специалист
Надявам се така със снимки да е по ясно. Пак казвам, трудното е на горен ред. Долен и чекмеджета, се хващат лесно, със захващащи “планки” за страниците.
Има и други варианти, показани в горното мнение, въпрос на вкус, визия и желание. На мен лично, най ми допада варианта който съм показал.

Горен ред

Изображение
Изображение

Чекмеджета

Изображение
Изображение

Долен ред

Изображение
Mitashki_MM - специалист
И мене ме интересува - Роси (или други) предлагат ли това дето е на първо място в горната схема на miliad и ако да как точно му е името? Някой ползвал ли е такива вратички в своята кухня как се държат, че гледах в тубата някакъв руснак се оплакваше, че този тип много лесно се повреждали.
floydogi - специалист
За Роси не знам, Салекс със сигурност не правят нито срезове, нито кантиране под 45 градуса.
radius - майстор
Както сте я подкарали, те ви винтидж идея:
Изображение
niki_sap - специалист
нед мар 26, 2023 11:22 pmyanko78 написа:
Надявам се така със снимки да е по ясно. Пак казвам, трудното е на горен ред. Долен и чекмеджета, се хващат лесно, със захващащи “планки” за страниците.
Има и други варианти, показани в горното мнение, въпрос на вкус, визия и желание. На мен лично, най ми допада варианта който съм показал.

Горен ред


Чекмеджета


Долен ред


Благодаря много - наистина става съвсем ясно. Срезовете ще ги направя - имам циркуляр, пробмелът ми е кантирането. И да, сега разгледах подробно всички профили на Роси, че вчера гледах от телефон, но нито един от тях не е за пълно вграждане, така че да не се вижда. Реално от схемата на Miliad по-горе аз търся първият или последният вариант - някакъв профил, който се вкопава напълно и вероятно трябва да е с цвета на канта - затова и ми беше чудно дали някоя от фирмите за разкрой предлага изработка на такива "вкопани кантове" ако мога така да ги нарека. Всъщност как се наричат? Другият вариант е последният от схемата където е обикновен кант под 45 градуса ъгъл, но отново някой трябва да залепи канта, а аз това не го мога :)

Тема "Кухня без дръжки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: