Мечтата на всяка домакиня
niki_sap - специалист
нед мар 26, 2023 9:45 pmmiliad написа:
Линка на колегата води точно където трябва.
Има различни варианти на изпълнение на това което искаш, избираш си това, което можеш или могат да ти изпълнят.
Супер, благодаря. Това от някоя точно определена фирма ли е - могат ли да се намерят на пазара тези варианти от схемата?
Практически търсп първитя и четвъртият вариант, а до колкото разбирам от схемата се предлагт като готови решения - кантове или дръжки за вкопаване. Именно това си представях с въпроса си тук - или някоя от фирмите за разкро да кантира под ъгъл или да се предлага алуминиев или друг кант под 45 градуса ъгъл, с който да се прави това.
niki_sap - специалист
пон мар 27, 2023 9:44 amradius написа:
Както сте я подкарали, те ви винтидж идея:
Реално това е именно най-модерната кухня в момента, в много по-луксозно изпълнение - гранити и керамични плотове, алуминиеви кантове (в Роси от линка по-горе го има точно този), естествени фурнири или гланц боя. А за снимката - бе как даже за рекламна снимка не успяха да нивелират вратичките, а са увиснали...... имам супер ясни спомени, какъв боклук бяха тия шкафове.
Lutchezar - майстор
Като гледам чекмежетата на първата снимка, нямат никакви улеи, най-вероятно всичко трябва да е с пуш система. Та няма вкопаване, няма профили, за какво си усложнявате живота?
miliad - майстор
От схемата за първият вариант има няколко решения:
1. ПДЧ с алуминиеви кант дръжки.
2. Готови Фолирани МДФ врати от някоя специализирана фирмаж Модекс, Балкан Юг, П314, Роси незнам имат ли.
3.На МДФ врата се фрезова канала и се боядисват.
4. На врата от фурнирован МДФ се присажда масивна швартна и се прави канала. Но това е "висш пилотаж".
Има и вариант с фрезоване на ламинирам МДФ + допълнителна платка.

Последният вариант се прави и от ламинирано ПДЧ . Има достатъчно фирми които кантират на скос.

Прикачен файл

IMG_20230327_102223.jpg

Прикачен файл

IMG_20230327_102132.jpg

Прикачен файл

IMG_20230327_102042.jpg
niki_sap - специалист
Да, тази кухня от първата снимка е без никакви луфтове и най-вероятно е с пух бутони навсякъде, признавам може би не беше най-добрата илюстрация. Става дума по-скоро за следното:
Изображение

Изображение

Изображение
niki_sap - специалист
пон мар 27, 2023 10:16 ammiliad написа:


Последният вариант се прави и от ламинирано ПДЧ . Има достатъчно фирми които кантират на скос.
Много благодаря - Балкан Юг изработват точно двата вида скосаяване. От сайта им обаче не виждам да продават и кантират плоскости, т.е. вероятно ще трябва да видя дали не мога да взема мостра от тях и да търся по цвят ПДЧ от друга фирма. Ще ги чуя.

Можеш ли да препоръчаш фирма, която да кантира на скос и където евентуално мога да поръчам разкрой и нормално кантиране - тип Роси.
Благодаря.
miliad - майстор
За този тип врати Балкан Юг имат фолиа с Егерските разцветки.
Фирма не мога да препоръчам от района в който оперира Роси.
Просто трябва да прозвъниш локалните фирми за разкрой, какво могат да изработят и дали те устройва ценово.
Тези фирми обикновенно работят с всички доставчици на плоскости и ще можеш да избираш цветове.
yanko78 - специалист
Всичко зависи от това, как ще се изпълни скритата “дръжка”. Ако основата е на “нула”, то тогава има нужда от скосение или допълнителен обков.
Ако е с профили, както съм показал на предишните снимки, не е необходимо скосяване. На мен лично, с профили и прав завършек на вратата, ми харесва повече.
Ето и вариант със скосения. И двата варианта са с боядисан МДФ. С кантирано ПДЧ, за мен лично, не става толкова хубаво.

Изображение

Изображение
niki_sap - специалист
И двата варианта са добри и осъзнавам, че лепен кант винаги няма да е толкова здраво, но аз търся ефект на естествен фурнир, затова игледам ПДЧ (по-евтин вариант вместо вурнирован МДФ). Проблемът е, че искам да стане от един цвят плоскост, както е на първата снимка - да няма прекъсвания от метални дръжки или кантове. Това е свързано и с цялата идея за партамента - в коридора искам да направя шкаф преминаващ във врата без никакви прагове и кантове и това да продължи като цвят и изпълнение и в кухнята. Търси се ефекта по-долу и отделно се чудя как да направя най-евтино вратата без да купувам готовите системи на италианците или немците с алуминиеви каси за врата, но това е друга тема. Между другото ако имате съвет и за врата ще съм доволен :)

Изображение
torbalan - Дървен философ
Блум предлагат много качествени механизми. Имат си упътване кое как се монтира и настройва.

Моята кухня е с механизми на Блум (но с дръжки) и за повече от 10 години нищо не си е променило работата.

Тема "Кухня без дръжки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: