• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Chefo77 - майстор
Банда, дайте акъл за два казуса, за които нямам обяснение.
Първият - когато избера програма, без изобщо да я включвам, времето веднъж е 2.40, друг път 2.45. Не е включена програмата, няма вариант температурата на входящата вода да оказва влияние. Има ли друго, което да определя първоначалната продължителност на програмата, без последната да е започнала.
Вторият - по време на изпълнение, скъсява времето. Завършва цикъла за под 2 часа. И скъсяването е по време на миенето. Някой има ли идея, дали има някакви датчици, които да измерват степента на замърсяване на циркулиращата вода, които да намаляват продължителността когато "усетят", че водата е достатъчно чиста?

Дайте мнение, какви може да са причините...
torbalan - Дървен философ
За нова съдомиална ли питаш или за такава, дето е работила и изведнъж е почнала да прави номера?

Моята казва 2.4 часа и "свършва" за по-малко, но сушенето също е включено в това време. Тоест мие около 2 часа, отваря си вратата и после около 30 минути суши. Общото време си е толкова, колкото е казала съдомиалната при пускането.
kozl - майстор
Нашата е АЕГ без функция за сушене. Има датчик за мътност и не знам каква му е функцията и не съм забелязял да си променя времето на миене.
Има опция за комб.таблетка и ако е нагласена с него на тази ф-ия първоначално времето е по-малко.
Chefo77 - майстор
Не е нова, вече 5 години я тормозим. Не е драма, съдовете излизат перфектни - интересно ми е да зная защо го прави. Ако има някакъв датчик за мътност, както казва kozl, има някаква логика ...
bigdragon - майстор
Конкретен отговор ли искаш, или да си чешем пръстите по копчетата?

От кога я имаш вече разбрахме, ама каква е машината, боб ша фърляме...
preslav - майстор
Принципно, някои машини "помнят" продължителността на последния път когато е ползлзвана дадената програма и нея показват като начална за следващото действие. По-умните машини "пресмятат" средна продължителност на последните няколко цикъла на дадената програма. Във всички случаи това е ориентировъчно, а реалното време може да се влияе от доста фактори като температура на входящата вода, мътност след изплакване (ако има датчик за мътност), време за сушене (ако има датчик за влажност), дори и чувствителни разлики в захранващото напрежение, количеството и вида на заложените съдове, температура на околната среда и т.н.Сещам се, че забавяне на програмата може да се случи и заради по-бавно изхвърляне на водата, което всеки знае на какво се дължи.
В крайна сметка може да се окаже, че машината е показала 2 часа, а да мие 2 часа и 10 минути, както и може да е показала 2 часа и нещо, а да завърши програмата за 2 часа. Толеранса от 5, дори 10 минути не би следвало да е повод за притеснение.
Chefo77 - майстор
чет апр 06, 2023 7:18 ambigdragon написа:
Конкретен отговор ли искаш, или да си чешем пръстите по копчетата?

От кога я имаш вече разбрахме, ама каква е машината, боб ша фърляме...
Уф, бях го написал, после го преместих на друго място и съм го изтрил ...
Бош, 4-а серия. Не че има значение де...

Градски, не съм се притеснил - както писах, интересно ми е да разбера на какво се дължи :)
И тя не забавя, а скъсява - при това драстично, доста преди да започне сушенето.
zz_stefanov - майстор
Понеже знам, че лъжат съзнателно уредите ни са без тази 'екстра'.
То май при сегашните няма отърване. :)
Chefo77 - майстор
Коя екстра имаш предвид - таймер ли?
  • 1
  • 2

Тема "Съдомиялната скъсява програмите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: