Мечтата на всяка домакиня
Djonni - помощник
Здравейте,
Искам да направя хола с кухненски бокс. Понеже апартаментът е на първи етаж обмислям вариант да прекарам вода от мазето от общият водопровод съответно сес втори водомер а също и обратната вода директно да я прекарам към общата. Въпрост ми е трябва ли някакво разрешение от съседите и от общината или пък някакъв проект?
Благодаря
silent - майстор
Само не разбирам защо от общия? Защо не от твоя?.
Аз съм идентичен случай. Водата съм си я взел от моите тръби минават през мазето и влизат в хола. Мръсния канал също отива в тръбата на моя мръсен канал в същото мазе.
Единствено се разбери с човека в чието мазе вървят тръбите да ти даде съгласие и осигури достъп.
Djonni - помощник
нед апр 30, 2023 9:44 amsilent написа:
Само не разбирам защо от общия? Защо не от твоя?.
Аз съм идентичен случай. Водата съм си я взел от моите тръби минават през мазето и влизат в хола. Мръсния канал също отива в тръбата на моя мръсен канал в същото мазе.
Единствено се разбери с човека в чието мазе вървят тръбите да ти даде съгласие и осигури достъп.
Е то дори и така да го направя пак ще минават през общи части.
silent - майстор
За друг водомер мисля че е сложно. За другото аз се разбрах единствено с човека с мазето. Тръбите ми пресичат един коридор високо на тавана Изолирани са в общ пакет на никого не пречат. Аз не съм питал никого и хикой не ми е правил проблем досега повече от 10г.
Djonni - помощник
пон май 01, 2023 9:07 amsilent написа:
За друг водомер мисля че е сложно. За другото аз се разбрах единствено с човека с мазето. Тръбите ми пресичат един коридор високо на тавана Изолирани са в общ пакет на никого не пречат. Аз не съм питал никого и хикой не ми е правил проблем досега повече от 10г.
Благодаря за съвета, ще помисля и над този вариант.

Тема "Преустройство на хол във хол с кухненски бокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: