Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
Наложи ми се да сменя мотора на един стар аспиратор Cata (https://www.manua.ls/cata/f-2060-x/manual?p=4). Новият мотор който взех е този https://ashop.bg/rezervni-chasti-za-asp ... -95mm-3ngx , само че се оказа че не е чак толкова "универсален". С малко изрязване успях да го вкарам в леглото където трябва да стои, но проблемът който остана е че оста на ротора за която се стяга турбината е една идея по-тясна от дупката в турбината.

Имате ли някаква идея как най-добре да запълня луфта който остава?

В момента съм увил изолирбанд около оста за да я направя достатъчно дебела и така горе долу става. Но турбината играе и отвреме-навреме стърже, а и като цяло изолирбанда не ми се струва дългосрочно решение. Друга идея която мога да пробвам е с алуминиево фолио или капачка от буркан да увия около оста, но още не съм го пробвал и не знам дали ще може да се стегне достатъчно добре.

Поздрави,
Мартин
Djack - специалист
Защо не отидеш при стругар, да ти направи втулка по размер и да ти напасне читаво нещата? Изолирбанд и ламарина от капачка звучи несериозно!
tarlyo - специалист
Каква е разликата в диаметрите? На мотора е 5мм, а на турбината? Шублер имаш ли?
пон май 15, 2023 5:37 pmtarlyo написа:
Каква е разликата в диаметрите? На мотора е 5мм, а на турбината? Шублер имаш ли?
Диаметърът на турбината е 5мм, а на новия мотор е 4мм. Въпреки че в описанието му пише 5мм.

Поздрави,
Мартин
dikata1975 - специалист
Тръбичка от телескопична антена е по-добре от капачка на буркан и изолирбанд. Примерно имам под ръка пред мен и премерих външно 4.9мм вътрешно 4.2мм.
tarlyo - специалист
=D> =D> И аз това мислех да предложа, антена от стар Веф или телевизор юност. Все някоя от тръбичките трябва да стане. Иначе ламарина 0.5 пак ще свърши работа, няма кой знае какво усилие там.
Ооо, супер. Това е много добра идея :)
Мерси много.

Поздрави,
Мартин

Тема "Турбина не пасва на мотор на аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: