Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
Извинете ме, ако въпросът ми не е за този раздел на форума!

Приложена е схема, на апартамент, строителство 2012 г. В прикачената схема "кухнята" е точно (под) до банята. При реалното изпълнение кухнята е изпълнена в помещението с площ 11.40 м² (т.е. вляво от тази по разпределение). За това "изместване" съдя от оставените изводи за чиста вода. Тъй като искам да преместя кухненската част в по-голямото помещение (по обясними причини) - ме притеснява дали са оставили вентилационни отвори за аспиратор. Много се надявах по приложената схема да се ориентирам, но уви не успях.
1. По приложената схема - следва ли да се предполага, че към текущото изпълнение на кухнята (в помещението - 11,40м²) има оставен вентилационен отвор за аспиратор.
2. Възможно ли е да има оставен вентилационен отвор в помещението по проект (12.30м²).

Разликата в квадратурата не е колосална, но при реалното изпълнение на стената с изводите за чиста вода, има много неудобна част (прилича на куфар от гипскартон - предполагам с водосточна тръба, тъй като над жилището има скосен етаж) и функционалното разпределение на една кухня граничи с абсурд. Поради това искам да изместя кухнята да е залепена до банята - така ще се ползва едно захранване с топла вода от бойлер и едни канализационни тръби. Единственото, което ме притеснява е, че нямам представа къде може да се монтира аспиратор.

Благодаря на отзовалите се!

Поздрави!

Прикачен файл

имот.jpg

Тема "въпрос - вентилационен отвор по условно и реално разпределен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: