• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
omirchev - специалист
На кухненския смесител SHOCK даде фира маркуча който захранва чучура на смесителя :) Смесителят е от типа с изтеглящите чучури.
Прилича много на този
В магазина в който ги продават няма резервни маркучи. Самият маркуч много прилича на меките връзки за бойлери и смесители, но резбата е странна - мъжка от двете страни, но нито 3/8 нито 1/2. Някой има ли идея къде може да се намери нов или поне размера на резбата. Благодаря предварително.
preslav - майстор
нед юли 02, 2023 8:00 amomirchev написа:
На кухненския смесител SHOCK даде фира маркуча който захранва чучура на смесителя :) Смесителят е от типа с изтеглящите чучури.
Прилича много на този
В магазина в който ги продават няма резервни маркучи. Самият маркуч много прилича на меките връзки за бойлери и смесители, но резбата е странна - мъжка от двете страни, но нито 3/8 нито 1/2. Някой има ли идея къде може да се намери нов или поне размера на резбата. Благодаря предварително.
Идеята е, че има много фирми, които изработват всякакви шлангове/маркучи с наличните накрайници, но не знам от къде си.
MamaMy - майстор
На оригиналния могат да се ползват накрайниците и оплетката, а да се смени само маркуча вътре. Вече го правих това упражнение като за тази цел използвах прозрачен (по-популярен като "силиконов") маркуч. Собственика го занесе във фирма за изработка на хидравлични маркучи и само му кримпнаха ламаринените скоби в краищата. Ремонта му излезе под 20лв. :)
miliad - майстор
Продават се такива маркучи. Накрайниците са стандартизирани.
omirchev - специалист
MamaMy написа:
На оригиналния могат да се ползват накрайниците и оплетката, а да се смени само маркуча вътре. Вече го правих това упражнение като за тази цел използвах прозрачен (по-популярен като "силиконов") маркуч. Собственика го занесе във фирма за изработка на хидравлични маркучи и само му кримпнаха ламаринените скоби в краищата. Ремонта му излезе под 20лв. :)
Благодаря. Някак си ми се иска този вариант да остане последен.
нед юли 02, 2023 9:27 ampreslav написа:
Идеята е, че има много фирми, които изработват всякакви шлангове/маркучи с наличните накрайници, но не знам от къде си.
От Варна. Но някак си не ми се иска да е точно с моите накрайници. Пръска от 2 места и едното е точно накрайник.
MamaMy написа:
Да https://www.emag.bg/markuch-za-smesitel ... ction=view
Благодаря! Не е моят тип. Моят е с две мъжки като десния на този, който сте показали
miliad написа:
Продават се такива маркучи. Накрайниците са стандартизирани.
Ами не знам как са стандартизирани, като има различни. Примерно оня за който говорих по-горе. Не е точно като на слушалките за банята. Доста поразрових из мрежата.
preslav написа:
ESPACE - майстор
Първо вземи този твой шлаух и разбери каква е резбата. А после ако не намериш точно същия може да си вземеш някой със същата резба но м/ж и нипел
chapara - майстор
Всичко може и става, но явно не е в твоята компетентност.
Вземи го и отиди в най реномираните ВиК магазини. Обзалагам се че ще го намериш!
iliya_i - майстор
нед юли 02, 2023 8:17 pmchapara написа:
Вземи го и отиди в най реномираните ВиК магазини.
Тъй като автора каза че е от Варна, най-добре е с маркуча във Филбо. Сервиза е до магазина им. Не вярвам да не намерят решение.
nikolson - майстор
Оригинални се продават на сайта на държача на бранда (той не е производител).
  • 1
  • 2

Тема "маркуч за кухненски смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: