Мечтата на всяка домакиня
Здравейте.
Искам да си направя ремонт в кухнята и понеже нямам никакъв опит реших да се допитам тук. Чешмата на мивката ми е доста стара (може би около 30 годишна) и искам да я сменя с нов смесител. Доколкото виждам по магазините обаче се предлагат смесители с разстояние между тръбите на топлата и студената вода около 150мм. Навремето като са правили тази чешма обаче са го оставили по-голямо с около 1-2 сантиметра. Чудя се дали трябва да се консултирам с водопроводчик или има начин да си реша проблема сам. Ако може някой да ми даде съвет какво се прави в такава ситуация, ще бъда много благодарен.
brum - майстор
Вземаш ексцентрици с подходящо измесване и капачки дето да ги скриеш. А какво е ексцентрик - google -> "ексцентрик ВиК".
iliya_i - майстор
В такава ситуация (основен ремонт) се сменят и тръбите с нови.
zz_stefanov - майстор
вт юли 18, 2023 6:30 pmiliya_i написа:
В такава ситуация (основен ремонт) се сменят и тръбите с нови.
+1
Без смяна на тръбите и електроинсталацията, не бих нарекъл ремонта основен. :)
Първо инсталациите после декорациите.
preslav - майстор
вт юли 18, 2023 5:30 pmShogun28 написа:
Здравейте.
Искам да си направя ремонт в кухнята и понеже нямам никакъв опит реших да се допитам тук. Чешмата на мивката ми е доста стара (може би около 30 годишна) и искам да я сменя с нов смесител. Доколкото виждам по магазините обаче се предлагат смесители с разстояние между тръбите на топлата и студената вода около 150мм. Навремето като са правили тази чешма обаче са го оставили по-голямо с около 1-2 сантиметра. Чудя се дали трябва да се консултирам с водопроводчик или има начин да си реша проблема сам. Ако може някой да ми даде съвет какво се прави в такава ситуация, ще бъда много благодарен.
Със сигурност старата батерия завършва на 3/4" мъжка резба, новите завършват с холендерна гайка. Старите ексцентрици са вкопани в плочките и завършват с холендерна гайка, нали?
Има начин да се насади нова батерия (смесител), но е грозно и е временен вариант, който не е ремонт на кухня, а спасяване на положението с негодна стара батерия.
iliya_i - майстор
ср юли 19, 2023 7:28 ampreslav написа:
вт юли 18, 2023 5:30 pmShogun28 написа:
Здравейте.
Искам да си направя ремонт в кухнята и понеже нямам никакъв опит реших да се допитам тук. Чешмата на мивката ми е доста стара (може би около 30 годишна) и искам да я сменя с нов смесител. Доколкото виждам по магазините обаче се предлагат смесители с разстояние между тръбите на топлата и студената вода около 150мм. Навремето като са правили тази чешма обаче са го оставили по-голямо с около 1-2 сантиметра. Чудя се дали трябва да се консултирам с водопроводчик или има начин да си реша проблема сам. Ако може някой да ми даде съвет какво се прави в такава ситуация, ще бъда много благодарен.
Със сигурност старата батерия завършва на 3/4" мъжка резба, новите завършват с холендерна гайка. Старите ексцентрици са вкопани в плочките и завършват с холендерна гайка, нали?
Има начин да се насади нова батерия (смесител), но е грозно и е временен вариант, който не е ремонт на кухня, а спасяване на положението с негодна стара батерия.
Пресли, пишеш за модели не от преди 30 години, а от преди 70-80 години.
Andri01 - майстор
Преди 80 напивахме водата на момите ,на герана. :? :partyman:
chapara - майстор
ср юли 19, 2023 8:30 amAndri01 написа:
Преди 80 напивахме водата на момите ,на герана. :? :partyman:
На село😁
preslav - майстор
ср юли 19, 2023 8:15 amiliya_i написа:
Със сигурност старата батерия завършва на 3/4" мъжка резба, новите завършват с холендерна гайка. Старите ексцентрици са вкопани в плочките и завършват с холендерна гайка, нали?
Има начин да се насади нова батерия (смесител), но е грозно и е временен вариант, който не е ремонт на кухня, а спасяване на положението с негодна стара батерия.
Пресли, пишеш за модели не от преди 30 години, а от преди 70-80 години.
[/quote]
Както обикновено, в такива случаи се гадае, та се опитвам да уточня за какъв ремонт иде реч. Скоро имах подобен казус в апартамента на мой приятел - остана много доволен, че е минал метър и не се е наложило да кърти. Сакантията никога не е била добър съветник, ама хора и хора.

Тема "Смяна на смесител за мивка с по-голямо разстояние между тръбите." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: