Мечтата на всяка домакиня
StoyanDimitrovST - напреднал
Здравейте. Сам си сглобявам една кухня и всично е супер. Почти съм готов, но термогърба трябва да го резна и да направя външем ъгъл на 90 градуса защото стената влиза с 10 см навътре. Съответно гърба в едно момент под прав ъгъл 10 см навътре ще влезе.
Как да го направя естетическо добре? Как се прави? С лайсна? Или под 45 градуса да изрежа гърба, който е пдч 16 мм или 12 нешо такова беше. Може ли съвети от майсторите?
ivanovbg - майстор
Това не е плочка за да режеш под 45. Правих така но след около година влагата почна да раздува ръба и сложих Г образна пластмасова лайсна.
brum - майстор
Гърба не е ли 8мм ХДФ?

При всяко положение може да се среже на 45 градуса, но се иска прецизна изработка да стане както трябва. Ако се залепят двата среза един за друг прецизно ще има здравина и няма да си личи. Ако само се обработят против влага ще са крехки и може да се почупят.

При така зададените въпроси най-вероятно няма да е прецизна изработката, та по-добре да се кара на изпитани решения като лайсна.
StoyanDimitrovST - напреднал
чет авг 10, 2023 8:13 amivanovbg написа:
Това не е плочка за да режеш под 45. Правих така но след около година влагата почна да раздува ръба и сложих Г образна пластмасова лайсна.
Здравей. Точно това ме спира да го режа така защото и аз мисля, че би станало същото, но все пак да питам. А каква лайсна се ползва? Някаква специална за пдч нещо или някаква универсална?
Ти каква използва? :)
ivanovbg - майстор
От бриколаж я купих. Обикновена. Само гледах близък цвят.

Тема "Термогръб на 90 градуса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: