Мечтата на всяка домакиня
stoiand - помощник
Здравейте, сглобявам си кухня и дойде ред на гърба. Закупих си термогръб от голяма фирма предлагаща плоскости, обков и тн... Първоначално не ми направи впечатление при доставката, но в последствие забелязах че плоскотта е доста крива. Свързах се с търговеца, но определено не им се занимава с мен и гледат да ме отсвирят и просто ми обясниха как при монтажа на стената щял да се изпъне... Гърба е пдч 13мм и доста трудно се огъва с натиск. По принцип смятах да го лепя с монтажно лепило към стената, която е боядисана с латекс. Възможно ли е изобщо да се залепи здраво това нещо и да се изпъне и с какво лепило ще го удържи или да настоявам да ми го подменят?
Прикачен файл:
20230814_205133.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 14, 2023 9:18 pmstoiand написа:
Здравейте, сглобявам си кухня и дойде ред на гърба. Закупих си термогръб от голяма фирма предлагаща плоскости, обков и тн... Първоначално не ми направи впечатление при доставката, но в последствие забелязах че плоскотта е доста крива. Свързах се с търговеца, но определено не им се занимава с мен и гледат да ме отсвирят и просто ми обясниха как при монтажа на стената щял да се изпъне... Гърба е пдч 13мм и доста трудно се огъва с натиск. По принцип смятах да го лепя с монтажно лепило към стената, която е боядисана с латекс. Възможно ли е изобщо да се залепи здраво това нещо и да се изпъне и с какво лепило ще го удържи или да настоявам да ми го подменят?
20230814_205133.jpg
Това от снимката е раздуло от влага
MamaMy - майстор
Настоявай да си им го върнеш. Търсят будали да си пробутат бракуваната стока на нормалната цена. Ако съм аз ще им спретна чудничък скандал. Ще видим дали могат да ме неглижират толкова лесно. Ще им излезе солен опита.
miliad - майстор
Ще се залепи. Лепи с пяна ако трябва . Титан "60 секунди".
Проблем е, когато трябва да събираш външен ъгъл с толкова крив гръб.
На вътрешен ъгъл не личи.
Изкривен е защото, е едностранно фолиран с дебело фолио.
Егерските 8мм гърбове защо не се кривят?
radius - майстор
Само да не се е намокрил при теб докато чака монтажа. И на мен ъгъла ми се вижда доста удебелен, сигурен признак за влага и раздуване.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Странично любопитствам - защо да е толкова дебел гърбът?
brum - майстор
Защото е ПДЧ. А е ПДЧ за да е евтино.

Хубавите са от 8мм ХДФ.

Кривините може и да не са драма. Зависи какъв е дизайна на кухнята. Но ако е раздут задължително им го връщаш. Мери с шублер по краищата и виж дали има разлики.
stoiand - помощник
От снимката е излязло все едно е раздут, но всъщност не е. Премерих го с шублера от всички страни е 13мм. Проблема е само в това че стои като изметнат. На снимката съм го сложил върху равен под и на практика опира в пода само някъде в центъра от всички страни е надигнат.
Прикачен файл:
20230815_194826.jpg
miliad - майстор
Окрайчвай на размер и монтирай. Не е първият крив гръб. .
Не вярвам и стената да е идеална.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Обърни го на равно и го затисни. Като му дойде време за монтажа, ще е изпънат
Щом няма раздуване

Тема "Монтаж на кухненски гръб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: