Мечтата на всяка домакиня
Lutchezar - майстор
Най-удобно и практично е предложеното П. Вашето е нефункционално... Освен ако кухнята е само за показване, а не за готвене.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз пък, си помислих, че коминът за спиратора е вдясно... Изображение
Съответно, печката най-близо до него, вече наляво плот, мивка, плот, хладилник.
В ъгъл голи рафтчета не е добре, недостъпни са, каквото сложиш, там си остава и събира прах, визуален хаос.
brum - майстор
Изображение

Това е най-функционално като идея. Имаш непосредствено до мивката зона за приготвяне на храни. Котлона е също точно до тази зона. Хладилника ти е на правилното място, защото реда най-често е хладилник, мивка, зона за приготвяне.

Имаш леко глух ъгъл в ляво - кафе машина, хляб, тостер. Имаш и малко свободно пространство в дясно от котлона, където могат да се държат разни работи.

Единственото за което бих се замислил е дали шкафа с бутилките да не мине между шкафа за мивката и фурната. Така ще е по-удобно, защото ще е в непосредствена близост до котлона и зоната за приготвяне. А и зоната за приготвяне ще е по-голяма с една педя.

И шкафовете по-плътно до тавана (по-високи да са), че кухнята е малка и още малко ползваемо пространство би било плюс.

Има едно нещо дето ми викат кухненски триъгълник. Можеш да поровиш в мрежата за него. Ще разбереш защо другите две идеи не са добри.
Jacomo - специалист
По проект пералнята е в кухнята, съответно най-оптималното решение според мен е предложеното в проекта. Ако я няма пералнята, може и първия алтернативен вариант Хладилник-Мивка-Печка. При него хладилникът почти не засенчва плота и отваря място за масата и столовете. Чекмеджето над фурната не е много практично, защото ще трябва много да се навеждате, за да ползвате фурната, а и в долното няма да може да се побират много неща. По-скоро бих махнал издърпващия шкаф, защото има отляво и отдясно плитки шкафове, в които може да се редят бутилки, а отляво на мивката да са чекмеджета или поне най-горното да е чекмедже.
brum - майстор
Ако има и пералня тук става тегаво. Не виждам къде ще се събере. Гледай съдомиялната да е до мивката.

И от предишният пост - чекмеджето да не е над фурната, че там е добре да има циркулация на въздух. Фурна и котлон непосредствено едно до друго работят добре. Котлона грее и от долу, а фурната няма проблем да се грее.

Туй голямото бяло в ляво е хладилник, нали? Защо е с две дръжки вратичката?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон ное 06, 2023 9:13 ambrum написа:


Туй голямото бяло в ляво е хладилник, нали? Защо е с две дръжки вратичката?
Хладилник с фризер
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има хубави ШИРОКИ хладилници... Имате ли място за такъв?
brum - майстор
Уф, затъпявам явно. Нашият предишен беше такъв, ама не се сетих.

Остава да се измисли къде ще е пералнята и ще бъде ли тя в кухнята. Щото варианта май е само един - в ляво от мивката и без шкаф за бутилки. Обаче така ще остане глух недостъпен ъгъл. Пък мен идеята да има затворено място дето да не се ползва не ми допада...
    пон ное 06, 2023 10:09 ambrum написа:
    Уф, затъпявам явно. Нашият предишен беше такъв, ама не се сетих.

    Остава да се измисли къде ще е пералнята и ще бъде ли тя в кухнята. Щото варианта май е само един - в ляво от мивката и без шкаф за бутилки. Обаче така ще остане глух недостъпен ъгъл. Пък мен идеята да има затворено място дето да не се ползва не ми допада...
    Пералнята няма да е в кухнята, апартамента има килер. Като уреди ще са само хладилник, съдомиялна, печка с котлони и ширм и мивка. Обмислям и вариант за микровълнова.
    Няма да има чекмедже под котлоните, просто недоглеждане в програмата за дизайн :) Умеията ми не са много добри и не съм изпипала проекта , но това ще стане след като избеа дизайна и дърводелеца. А най-вдясно след котлоните мисля за висок шкаф с етажерки.

    Прикачен файл

    viber_изображение_2023-11-06_02-16-35-805.jpg
    пон ное 06, 2023 9:20 amn_a написа:
    Има хубави ШИРОКИ хладилници... Имате ли място за такъв?
    Мястото от вратата до колоната е 78см. Избрах вграден, за да е по-естетично.

    Тема "Проект на кухня в апартамент по БДС" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: