Мечтата на всяка домакиня
zz_stefanov - майстор
Ти добре му каза за това уплътнение на вратата и че може да влиза влага от фурната, та аз да го продължа. Панела в който ляга платката може ли да не е уплътнен добре. Китайците правят едни монтажи, напоследък ми е серийно да виждам, ръбче което трябва да се забие в лепенка за уплътняване, ама лепенката лепната по в страни и не уплътнява. Пепелака нахлува дето не трябва. Така излязло от фабриката.
nobreak - специалист
нед мар 10, 2024 12:50 ampipilica написа:
Страниците на шкафа с фурната до стената ли са или има общ обем въздух зад всички шкафове на тая стена. Също ще ти е от полза ако сложиш две ивици фазерче на дъното така че крачетата на фурната да стъпят върху него и да получиш още 3мм фуга от долу.
Лявата страница е до стената, а дясната има общ обем с шкафчето, т.е. дясната страница не стига до стената и отвора и е колкото този на дъното около 35 мм. Отделно съм издърпал с 5 мм шкафа за да може от свободната сму страна да се отвори лека фуга със стената, пак за охлаждане.....Обаче няколко готвения вече с леко изтеглена фурна и няма проблем. Даже пипам панела отгоре е студен....Ще последвам съвета ти и ще изрежа една лента 30 мм за под плота и ще подложа на крачетата. Само още един въпрос. Като я сложа тази лента 30 мм какво разстояние да оставя от панела до лентата? Пак 5 мм ли?
нед мар 10, 2024 8:01 amzz_stefanov написа:
Ти добре му каза за това уплътнение на вратата и че може да влиза влага от фурната, та аз да го продължа. Панела в който ляга платката може ли да не е уплътнен добре. Китайците правят едни монтажи, напоследък ми е серийно да виждам, ръбче което трябва да се забие в лепенка за уплътняване, ама лепенката лепната по в страни и не уплътнява. Пепелака нахлува дето не трябва. Така излязло от фабриката.
Там и аз не мога да отговоря, но факт е, че с леко изтеглена фурна напред, за да мине малко пред плота и няма проблем. Между другото преди година и нещо в сервиза ми сменяха часовника според техника пак за същия проблем. Ако е имало нехерметизирана част....Според мен проблема си е при мен, може и самата фурна да няма добро охлаждане като се монтира по стандартните размери, но ще пробвам да я облекча и пак ще пиша за резултата....
pipilica - майстор
Ако ще оставяш фуга по-добре я остави между плота и летвата така няма да е забележима тя фуга от 5-6 мм.
Има и вариант ако си намериш тясна декоративна решетка и я монтираш вместо тая летва от 30-35мм. Давам ти един пример само какво точно да търсиш, може и да е по-широка, примерно на 60-100мм, ти ще я отрежеш и за да скиеш рязаното я застъпи 5-6мм с предния панел на фурната, само си я избери да ти ходи на фурната и да е 600 или повече за да ти запълни целия отвор над фурната.
https://dikam.com/reshetki-za-vgrajdane
И няма нищо херметично в тия фурни, на моята фурна Горение горния капак е от две части, голяма която покрива повечето фурна и малка част която е само над предния панел и след последния ремонт вече две години е без тях, та виж и на твоята ако е от две части нищо не пречи да махнеш предната, явно проблема ти е в шкафа и който е правил кухнята.
Ето да видиш колко е херметично всичко вътре.

Прикачен файл

фурна1.jpg
фурна1.jpg (85.39 KиБ) Видяна 529 пъти

Прикачен файл

фурна.jpg

Тема "Проблем с фурна за вграждане Gorenje" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: