• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kraska - напреднал
Здравейте. Т.к. съм на първи етаж и надолу под мен комина не продължава искам да съкратя ето този комин, който всъщност е отдушник (за такъв ще се ползва в цялата сграда).
Ще вкл. аспиратор към него и искам да го отрежа преди да си направя кухнята. Как да стане според вас и с какво да го укрепя.

Прикачен файл

Изобр003.jpg
преди
Изобр003.jpg (40.05 KиБ) Видяна 5317 пъти

Прикачен файл

sega.JPG
сега
sega.JPG (80.31 KиБ) Видяна 5317 пъти
shadowman - майстор
Така като гледам трябва да се кърти, но дали си няма причина комина да е до долу, инак за кухнята няма да е проблем да се облече тази колона.
kraska - напреднал
Няма причина, по-лесно им било така. Долу е плътна плоча. Та идеята ми е как подсигуря да не падне :) и с какво. Никакви идеи? Странно.....
P.s. То е ясно че ще се кърти..... Това са оделни тела. (ако не се виждат добре..)
gss - специалист
Какъв е проблема да бутнеш всичко? Ще получиш дупка на тавана слагаш гофрирана тръба към нея за въздуховод и обличаш с гипскартон.
Обаче втората снимка "преди" не мога да я разбера, къде са и дупките?
larana - напреднал
Не съм много сигурен, ама доколкото си спомням тези комини ходят и в мазетата и там имат ревизионене отвор за да се чистят. Ти пишеш, че не продължава, но така или иначе трябва да правиш сметка след време да можеш да го чистиш. Нали се сещаш, че при цял комин боклуците все пак отиват долу, докато като резнеш комина боклуците ще ти отиват в аспиратора.
todor_velikov - специалист
larana написа:
Не съм много сигурен, ама доколкото си спомням тези комини ходят и в мазетата и там имат ревизионене отвор за да се чистят. Ти пишеш, че не продължава, но така или иначе трябва да правиш сметка след време да можеш да го чистиш. Нали се сещаш, че при цял комин боклуците все пак отиват долу, докато като резнеш комина боклуците ще ти отиват в аспиратора.
прочети го-нагоре пише че ще се ползва само от аспиратори-така че няма от какво да се чисти(иначе си прав)
housedoktor - майстор
По добре не го пипай..моят съвет е такъв.Иначе укрепването на комин не е лесна работа,а трябва да се направи както трябва

Прикачен файл

chimney-stack-support.jpg
ето как трябва да се укрепва комин според правилата
chimney-stack-support.jpg (15.01 KиБ) Видяна 5062 пъти
kraska - напреднал
Благодаря за отговорите. Със сигурност комина свършва на мойта плоча. Укрепването на комина се има впредвид само тази част която остава при мен, т.к. нагоре на всеки етаж комина си стъпва на съответната плоча. Мислех си да го махна целия и да изкарам направо тръба ,но евентуални боклуци отгоре ще идат дето не трябва,затова искам да го отрежа, а на предната снимка отворите ги няма т.к. не са пробити още, все пак разликата е една година между снимките поне :). Но края му се вижда и скоро ще имам ключа и това ще е първата работа която трябва да свърша. И все пак как е най-удачно да го закрепя отдолу - дали с напречни арматури забити в стената отдолу ???
Делян - специалист
За да не отварям нова тема, ще възкреся тази...

Имам този отвор за отдушник за аспиратор.
Прикачен файл:
снимка0994.jpg

Искам да го завъртя на 90 градуса, по посока на стрелката. Налага се да се кърти, а отдолу, както се вижда са бетонни блокчета:
Прикачен файл:
ap3living.JPG

Как мислите, има ли вероятност блокчетата отгоре да тръгнат надолу - трябва да се премахнат две от стените на едно блокче. А и отвора е точно на фугата между две блокчета. Т.е, ще се засегнат, макар и частично, общо четири стени.

И следващото ми чудене е дали например с пистолет за горещ въздух бих могъл да разлепя тетката и да я завъртя. Или ще се наложи рязане и снаждане на друга тетка. Как се изпълнява такъв тип вентилация - с подобни тетки ли е?
muhala - майстор
чет мар 06, 2008 8:43 amkraska написа:
Няма причина, по-лесно им било така. Долу е плътна плоча. Та идеята ми е как подсигуря да не падне :) и с какво. Никакви идеи? Странно.....
P.s. То е ясно че ще се кърти..... Това са оделни тела. (ако не се виждат добре..)
Аз направих това нещо. Не се гордея с него. Използвай щипано желязо 6мм ако има боцни го в двете стени, запъни го, хвани го и в тухлите. Наливай бетон и си готов.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
  • 1
  • 2

Тема "дайте идея за този комин (отдушник)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: