Мечтата на всяка домакиня
Sigi - специалист
Здравейте, всички.
Искам да преправя един от кухненските ми шкафове. Смятам да го направя с два контейнера. Обаче искам да се вадят целите навън. Видях да се продават едни такива водачи.
Та питането ми е: С колко трябва да намаля габарита на чекмеджето спрямо шкафа. Външният габарит на шкафа е 700 мм.
G.M. - напреднал
От вътрешния минус 25мм.Ясно ли е всичко.
nicky_design - специалист
Колега не обърквай човека! От 700мм вадиш 98мм и получаваш размера на вътрешното чело на чекмеджето,т.е 601 мм и ако дълбочината ти е 500,става примерно 601/140-2бр. и 500/140-2бр.Това са ориентировъчни размери за височина,за по-сигурно от челото,ако е 200 вадиш 50мм.
nicky_design - специалист
Забравих да ти кажа,4е това важи за 18мм. ПДЧ
Sigi - специалист
Много благодаря за отговорите. Разбрах как се изчислява чекмеджето. Само едно уточнение, това за всички видове водачи ли се отнася? И за съчмените? Че тези дето изкарват докрай чекмеджето, май са такима. :?
nicky_design - специалист
За тях размерите са други,трябва да пише на тях колко да махнеш от размера.
shadowman - майстор
Значи и аз да си кажа думата, вътрешния размер зависи от самия водач, пример давам веднага, между Самет и Грас разликата е 2 мм. Относно съчмените то там трябва нещата да толква плътни, че да може чекмеджето да се движи добре, демек от вътрешния размер на шкафа изваждаш механизмите а после и 36мм (ако материла е 18мм) или 32мм (ако е 16мм ПДЧ-то).
Sigi - специалист
Много благодаря. :)
nicky_design - специалист
Колега,мисля,че 2мм не оправят нещата,миналата седмица правих скрин с чекмеджета с водачи Ferrari,там няма такива проблеми,но един комплект струва 8.60 лева.Пък и винаги можем да подложим по някой и друг кант отдолу,нали? :lol:
shadowman - майстор
О, важни са, за 2мм може да се наложи да разглобиш вече сглобеното чекмедже, а това знаем си е играчка, излишна.

Тема "Колко да намаля чекмеджетата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: