Мечтата на всяка домакиня
някой знае ли къде се продава т.н. акрил, тоест плоскости с лъскаво акрилно покритие? фирма, магазин?
от варна съм
shadowman - майстор
Акрила го знам (предстои ми да направя кухня с такъв материал), но в Пловдив. Така като гледам цената им е горе-долу равна с тази на постформинга и малко нагоре, кантовете са по 5 лева метъра :shock: .
shadowman написа:
Акрила го знам (предстои ми да направя кухня с такъв материал), но в Пловдив. Така като гледам цената им е горе-долу равна с тази на постформинга и малко нагоре, кантовете са по 5 лева метъра :shock: .
това акрилни или някакви други специални кантове ли са?
щото съм виждал и акрилни плоскости с най-обикновен кант от ПВЦ, не стои лошо...
shadowman - майстор
Поне така казват а и разликата в цената е 5-6 пъти.
skartalov - специалист
Акрилни плоскости продават в СЪЛИВЕР (Пловдив).
Бая дебела цена, ама яко лъска!

Ние правиме кухни с боядисан МДФ.
Човека по- горе бе прав че с МДФ-а цените са доста по- високи, защото има много операции - грундиране, шлайфане, боядисване, и дълго чакане между операциите за да съхме грунда и боята!
Боята също е много скъпа, защото е полиуретанова.
Обаче ефекта е много готин.
Ето някои неща които правим:

Изображение
Изображение
Изображение

Които го интересува нещо конскретно- да пита! :-)
lady_bj - напреднал
ср дек 17, 2008 10:57 pmskartalov написа:
Акрилни плоскости продават в СЪЛИВЕР (Пловдив).
Бая дебела цена, ама яко лъска!

Ние правиме кухни с боядисан МДФ.
Човека по- горе бе прав че с МДФ-а цените са доста по- високи, защото има много операции - грундиране, шлайфане, боядисване, и дълго чакане между операциите за да съхме грунда и боята!
Боята също е много скъпа, защото е полиуретанова.
Обаче ефекта е много готин.
Ето някои неща които правим:

Изображение
Изображение
Изображение

Които го интересува нещо конскретно- да пита! :-)
Не ми се отварят снимките да видя как изглежда боядисан мдф.
Ние се спряхме на мембранни вратички мдф с пвц фолио, но не тревожи проблем с издуване, отлепяне и подобни, че може да има....
Какво ще кажете за това?
А къде и как да ви намерим, за да говорим евентуално за вашите предложения и видим мостри?
prascho - майстор
Привет,

Писах в друга тема, че не намирам смисъл от скъпи сглобки при кухня. Единствено винтове и дибли. По същия начин не виждам никакъв смисъл от акрилни материали и МДФ. Тези материали по никакъв начин не влиаят по-благоприятно върху функционалността на кухнята. А това да дадеш 2 или 3 пъти по висока сума за нещо, което има същата функционалност граничи с лудостта. Не случайно 90% от населението на Земята е по-бедно. Като влага камара пари в пасиви ще е така.

Аз препоръчвам ПДЧ. Важно е кой ще ти го разкрой и кантира. Рязане с добри съвременни машини и ползване на хубави полиуретанови лепила при канта са гаранция за по-дългата експлоатация. В София има подобна фирма, която мисля има цех и във Варна.

П.П лафът „кефът цена няма” е масово ползвано клише, което се ползва като оправдание за определени взети финансови решения от простолюдието. Истината е, че за всичко си плащаме. Важно е да се влагат пари в стойност.
stridata - специалист
вт авг 14, 2018 11:44 amprascho написа:
Привет,

Писах в друга тема, че не намирам смисъл от скъпи сглобки при кухня. Единствено винтове и дибли. По същия начин не виждам никакъв смисъл от акрилни материали и МДФ. Тези материали по никакъв начин не влиаят по-благоприятно върху функционалността на кухнята. А това да дадеш 2 или 3 пъти по висока сума за нещо, което има същата функционалност граничи с лудостта. Не случайно 90% от населението на Земята е по-бедно. Като влага камара пари в пасиви ще е така.

Аз препоръчвам ПДЧ. Важно е кой ще ти го разкрой и кантира. Рязане с добри съвременни машини и ползване на хубави полиуретанови лепила при канта са гаранция за по-дългата експлоатация. В София има подобна фирма, която мисля има цех и във Варна.

П.П лафът „кефът цена няма” е масово ползвано клише, което се ползва като оправдание за определени взети финансови решения от простолюдието. Истината е, че за всичко си плащаме. Важно е да се влагат пари в стойност.
Привет,

Ти хубаво говориш за функционалност. Ама то разликата м/у ПДЧ и МДФ е основно визята и възможностите за визия! Това с простолюдието ще се направиме, че не си го написал! Корпуса на кухнята за ПДЧ е ОК. Ама вратичките.....?
Antonii - майстор
При съвременните архитектурни решения при които кухнята и дневната са обединени, няма как да се мине без използване на МДФ.
Това говорим, ако се търси модерна визия на обзавеждането.
Ако кухнята е отделно помещение, то и ПДЧто е достатъчно, защото и с него може да се постигне нужната функционалност.
prascho - майстор
Съвременни архитектурни решения, визия, възможности на визията, модерно решение...още някое словосъчетание няма ли добавите. Простите неща в живота работят. За всеки влак си има пътници. Напълно осъзнавам, че хората са различни....

Тема "Ламинирани плоскости, ПДЧ или MDF за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: