Мечтата на всяка домакиня
Lamer - специалист
Здравейте,
Мисля да остъкля терасата на нов апартамент и евентуално да изнеса готварската печка там.

http://www.prikachi.com/images/jpg/22351l.jpg

Имам 2 въпроса - колко долу горе ще ми струва остъкляването на тераса с размера показан на линката по-горе?

Втория ми въпрос е - ако изнеса печка на терасата и поставя аспиратор - той може ли да действа без да е включен в комин - примерно ако тръбата му за дима излиза директно вън от терасата или нещо подобно :? ?

Мерси :)
shadowman - майстор
За дограмата не мога да кажа нищо, но пък аспиратора нямаш дерт да изкараш гофрето през стената.
velsi - Почетен майстор
Прави се кръгъл отвор в стъклопакета с какъвто пожелаеш размер и от там се изкарва въздухопровода на аспиратора. Ако има възможност да е през стената е разбира се по-добрия вариант.
Lamer - специалист
velsi написа:
Прави се кръгъл отвор в стъклопакета с какъвто пожелаеш размер и от там се изкарва въздухопровода на аспиратора. Ако има възможност да е през стената е разбира се по-добрия вариант.
Как да е през стената? В смисъл да излиза от терасата навън, но минавайки през стената?

Или имаш предвид да влиза в комин?
shadowman - майстор
Не е задължително да е в комин, ако имаш външна стена може да го изкараш през нея.
Lamer - специалист
shadowman написа:
Не е задължително да е в комин, ако имаш външна стена може да го изкараш през нея.
Наистина не разбрах. Печката ще е на терасата (виж картинката в първия ми пост, там където е числото 138). Аспиратора ще е над печката. Каква е разликата дали тръбата ще излезе през стъклото на остъклението на терасата или през някоя от стените? Нали все ще е навън а не в комина?
Или заради топлоизолацията?

Тема "Остъкляване на тераса и аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: