Мечтата на всяка домакиня
VLADO66 - майстор
illiyana написа:
Здравейте, искам да попитам дали някой е запознат с тази фирма и мивките които предлагат, изглеждат доста добре, мн са дълбоки, което ме устройва чудесно.http://www.dushkabini.eu/index.php?main ... th=334_320 кажете ми за какво да гледам и дали стават , защото за първи път обзавеждам кухня и не намирам мн разлика между тази е тези от по 300лв.
Чайна-майна :wink: Виж ги на живо колко са тънки.
pipilica - майстор
+1
Гледай като купуваш мивка да е от ламарина а не като капачки за буркани.
kozl - майстор
Дебелина на ламарината. Колкото по - дебела, толкова по здрава. Особено като изпуснеш нещо в нея.
Кривина на прилепващата повърхност не трябва да има, за да уплътни добре към плота. Последното е трудно за проверка и си проличава чак като мивката стъпи на плота.
Не виждам преливник на тези мивки.
king82 - специалист
Да не правим само нови теми та рекох тук да попитам. Ще слагам метална мивка на кухненски плот, но мивката няма от долу такива крачета които се стягат с видии. Та съм взел монтажно лепило Момент. Въпросът ми е като я затисна да залепне, как се маха това което се е разпльокало на сртани? Не остават ли следи?
kozl - майстор
Остават. Сложи мивката без лепило, центрирай я и залепи хартиена лепенка по обиколката и към плота. Същото може да направиш и по периферията на мивката. След това мажеш лепило и напасваш мивка към плот по лепенките. Като втвърди лепилото махаш лепенките - е ще трябват и по-яки нокти за операцията и тук там макетно ножче с много внимание да не одереш повърхностите.
king82 - специалист
Благодаря, утре действам.
pipilica - майстор
То това се прави със санитарен силикон, щото монтажното лепило май много не държи на тая гладка алпака. Ама щом си взел лепило пробвай може пък и да се залепи.
kozl - майстор
Ако е прозрачния Момент дето го продават има няма към 20 лева пробвах го добър е и към метал, дърво, плочки и камък. Но и цената му е добра.
Ако е от бялото Момент - друг да помага. Лепих с него дърво - столовете на майка ми и единия вече се е разлепил отново. То грешката може и моя да е ама все пак.
Другото с което може гарантирано да лепиш е полиуретановия уплътнител на СИКА май Сика-флекс се наричаше.
Със санитарен силикон си уплътних ваната и отлепи от от към повърхността на ваната. За плочките държи. Ваната се води акрилна.

Тема "За мивката..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: