Мечтата на всяка домакиня
nikolson - майстор
Не се вижда какво е коритото, на мене ми прилича на това: http://www.chrom.bg/umivalnik-dvukoriten-500-16.html
VLADO66 - майстор
Kozi,помисли още веднъж дали е удачно батерията да ти е хваната за плота :wink:
darakchiev - специалист
VLADO66 написа:
Kozi,помисли още веднъж дали е удачно батерията да ти е хваната за плота :wink:

Неправилно ли е така както е хваната, ако да какви са минусите.
VLADO66 - майстор
darakchiev написа:
VLADO66 написа:
Kozi,помисли още веднъж дали е удачно батерията да ти е хваната за плота :wink:

Неправилно ли е така както е хваната, ако да какви са минусите.
Минусите са че се пробива плота и въпреки че се обмазва отвора със силикон винаги има възможност за проникване на вода.Батерията след време може да се разхлаби,има конденз по меките връзки и т.н.-изобщо това е язва.
kozl - майстор
VLADO66 за над 10 г. експлоатация на това в два апартамента мога да отбележа, че язвата е в меките връзки на батериите, както и в подменена глава на протекла българска батерия. Това опитът показа. Никакво разхлабване или протичане покрай контакта гранит-смесител. А мисля силикон не съм слагал само "О" пръстен, който си е в комплекта на смесителя. А металните корита, към които се захваща смесител изискват и укрепване за твърдост иначе смесителя се клати. Нима не си срещал клатещи изпълнения?
Силикон има м-у коритото и гранита. Особеното на коритото (за тези, които не са се досетили) е, че с малко вдълбаване в гранита, плоскостта на коритото се изравнява с нивото на плота. Борда на коритото е с дебелината на коритото (под 1 мм). Това е което трябва да се вдълбае и да се получи еднакво ниво на горната повърхнина на коритото с повърхността на плота.
VLADO66 - майстор
Говоря за ПДЧ плотовете,ти си частен случай със гранита :) .Действително може да има клатене на батерията,но това става при тънките йофтини мивки.При хубавите е сметнато и наблизо има борд и корито които укрепват,така че не се клатят.
orlincho - помощник
kozl написа:
А и фирмата производител не помня. И за това моля помогнете с информация за такива корита :prayer:

Бланко (http://www.blanco-germany.com/en/int/ki ... sinks.html) имат серии които позволяват вдълбан монтаж (flush mount sink).
Изображение
При този тип монтаж стискаш палци борда на коритото да е в една плоскост че иначе все някъде ще седи неравномерно. Съветите на монтажниците на технически камък бяха да се избягват тези мивки. Може и да са им трудни за монтиране а може и наистина много рядко да стават сполучливи монтажи.

Вносителя има голям шоурум в София там има и такива мостри.
kozl - майстор
Благодаря много.
С неръждаемите мисля, че проблеми в равнината няма. Като се понатегнат притягащите скоби и коритата се поогънат и наместват (нагаждат) по плоскостта на гранита. Но бях свидетел на "ТЕКА" )(технически камък) с проблеми при контакта корито-гранит. Кое беше криво гранита или коритото не е ясно но проблема е ясен.
bikerider_ - специалист
Здравейте!
Виждам, че темата е малко стара, но все пак, да дам и аз предложение за изпълнение - не метал, не технически, а акрилен камък LG HI-MACS - по-висок клас материал с по-добри качества и в по-красиви цветове от техническия камък. Предимство е безшевното слепване с плота и липсата на фуги, които да се зацапват или мухлясват. Ако имате интерес и за повече информация на сайта на 3SD.

Предлагат се отляти мивки, които подлепени под плот от същия материал стоят като монолитен детайл заедно с него. Може да се направи и мивка от слепен листов материал от всеки един цвят, ако цветовете на отлятите мивки не са по вкуса Ви.
Що се отнася до цените на мивките, под 500лв. са, а материалът има 15г. гаранция от производителя LG.
Здравейте, искам да попитам дали някой е запознат с тази фирма и мивките които предлагат, изглеждат доста добре, мн са дълбоки, което ме устройва чудесно.http://www.dushkabini.eu/index.php?main ... th=334_320 кажете ми за какво да гледам и дали стават , защото за първи път обзавеждам кухня и не намирам мн разлика между тази е тези от по 300лв.

Тема "За мивката..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: