Всичко за правенето на уеб страници и езици за програмиране.
ArturDent - Почти Безобиден
hygro написа:
Вероятно идеалното решение е собствен сървер и мощно прокси...
...и три различни нета ;) Хайде нека да са два.
Bobby - специалист
Тези DoS атаки са егати комплексарското и демодирано решение за бизнес в интернет. За такива в затвора, ясно е,че никой няма да ти праваи такива атаки от китай, ако сайта ти например печели от БГ търговия.
Илиян Илиев™ - майстор
Какво ще рече ДОС атака? :?
Bobby - специалист
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1% ... 0%B3%D0%B0

Това е общо взето.

Но бих ти го обяснил по-просто, спират нормалната работа на сайта ти. Например ebay плащат на хакери да спрат amazon ,това е доста тъп пример,но това ми дойде. С една дума тези атаки винаги са или за откуп или заради сблъсък на интереси.
ArturDent - Почти Безобиден
Участвал съм в такива, но май беше 1996 г., и бях воден от идеализъм.
Сега всичко правя за $$$.

П.П. Боби, наистина тъп пример, защото все едно Виваком да атакуват БТК. ;)
LZ - специалист
Аз съм доволен за сега от ICN
Илиян Илиев™ - майстор
От прочетеното разбрах, че ако имаш магазин и някой се изсере пред вратата, ще ти отложи отварянето докато почистиш.

Ако ти запали вратата ще ти отложи отварянето докато я смениш.

Ако сложи бомба ще отвориш след цялостен ремонт.

Не разбрах само как го правят. Пароли ли разбиват, трафик ли генерират(ако изобщо има такъв термин) или как всъщност става номера?
hygro - майстор
Не е търговски, а напълно алтруистичен хоби-сайт за любителите на алкохолни напитки.
Илиян Илиев™ написа:
Не разбрах само как го правят. Пароли ли разбиват, трафик ли генерират(ако изобщо има такъв термин) или как всъщност става номера?
Начините са по-скоро силови, отколкото интелигентни. Обединяващата идея е да изпращаш некоректни заявки към сървера, които да ангажират ресурсите му така, че накрая сайтът да стане недостъпен за посетителите му. За провеждането на такава атака обикновено се използват мрежи от ботове. Това са чужди компютри, които предварително са били зомбирани с някой подходящ троянец, разпространяван под формата на кракове за някоя програма, честитки и т.н. Дори в "Направи сам" често се пускат линкове към заразено съдържание, за да се зомбират компютрите на посетителите. Има мафиотски структури с мрежи от по няколко милиона бота, но в моя случай беше местен аджамия с няколкостотин.

Затова, колкото си по-интересен за някой злонамерен, толкова по-здрав хостинг трябва да имаш, за да не е толкова лесно да те изключат.
hygro - майстор
Някой по-горе беше похвалил icn.bg, но измекярщината им ми направи изключително неприятно впечатление. Те, а също и webexpert.bg са си платили реклама в Гугъл, да излизат на първо място при търсене на израза "хост бг". Кражбата на популярност най-малкото е нелоялна конкуренция, но е и проява на доста просташки начин на мислене. Щом не могат да се конкурират коректно, то и клиентът им не би могъл да очаква коректност. Бих стоял надалече от употребяващите такива миризливи практики...

А ако разгледаме сайта им, попадаме на някакви върховни ИТ простотии като "степен на криптация", вместо "дължина на ключа", "валидиране" вместо "удостоверяване"... Ако един професионалист не е грамотен да спазва дори професионалната си терминология, при това в материал, с който се саморекламира, какво остава за останалото...

Тема "Кои според вас са стабилните хостинг компании у нас." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: