Всичко за правенето на уеб страници и езици за програмиране.
Илиян Илиев™ - майстор
Нали имам там един форум...

Та нещо съм ръчкал и съм изключил ББкода само за [img] и [flash].

Ако може да ми подскажете как да го включа, че нещо не намерих опция само за отделните кодове.

Като се пише мнение и си пише, че ББкода е включен, но отдолу пише че[img] и [flash] са изключени.
bulchat - напреднал
Форума на каква платформа е?
Илиян Илиев™ - майстор
PHPBB 3 май се казва. Бе демек същия като този. Едно към едно. Само дето моя е от първите и не съм ъпдейтвал версията.
hygro - майстор
ОСНОВНИ -> Главни настройки -> Настройки на писане -> Главни опции -> Позволи [FLASH] таг в мненията



ФОРУМИ -> ПРАВА ВЪВ ФОРУМИ -> Права на групи(форум) -> Търси потребителска група -> Регистрирани потребители -> Избор на форуми (държиш Ctrl) -> Допълнителни права -> Съдържание



Горещо те съветвам да не разрешаваш Flash във форума. В противен случай някой обезателно ще се изкуши да изпозарази посетителите ти.
Илиян Илиев™ - майстор
В какъв смисъл?

Не разбрах какво може да стане, ако позволя флаш.

По принцип искам да разреша само прикачване на снимки, както е тук. Просто преди време го забраних и даже не помня по каква причина. Уж временно, а така си остана и сега не намирам начин как да го разреша.

След 2-3 дни ще опитам твоя начин и ще пиша за резултата.
hygro - майстор
Адобе станаха пословични с долното качество на плеъра си. Напоследък затвориха доста тежки уязвимости, но сигурно има още толкова отворени, а пък и далече не всички потребители са си ъпдейтнали техните версии, та компютрите им зеят отворени... Всяко недорасляче може да се възползва от шанса да качи флаш експлойт, с който да заразява тези, които попаднат на страницата.
Илиян Илиев™ - майстор
Ясно. Или почти.

Демек, ако разреша флаша ще изложа на риск от някаква зараза или изобщо чужда намеса потребителите?

Ако е така, благодаря за инфото. Не бих искал да излагам на риск малкото хора, които присъстват там. Не бих го направил дори и да са хиляди на ден.

Но от прикачване на снимки от компютъра нали няма такава опасност?
hygro - майстор
Рисковете касаят само Flash. Макар че преди доста години имаше един експлойт с подхвърляне на подменен MIME-тип, днес [img]-тагът е практически безопасен.

Тема "BBcode" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: