Всичко за правенето на уеб страници и езици за програмиране.
sstefanov - майстор
Вероятно си с Windows (защото под линукс се прави като 2+2), та Notepad++ го прави същото.
bulhomes2 - майстор
Аз си ги инсталирах и тeзи Notepad++ и EditPlus, но не открих да имат взможност за визуално разместване на различните блокове. В смисъл гледаш как изглежда страничката и си местиш обектите с мишката. Вероятно бъркам, но съм начинаещ и то без особен мерак към професионализиране.
Именно за това препоръчах Dreamweaver.
Има си графична и текстова среда, може и да се комбинират.
Последна промяна от TheSeer на нед фев 05, 2012 1:39 am, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Ти даже и името му не можеш да напишеш, а го препоръчваш :)
sstefanov написа:
Ти даже и името му не можеш да напишеш, а го препоръчваш :)
По-добре правописна грешка в името, отколкото в съдържанието :)
Със здраве колега... не съм тук да се заяждам ...
bulhomes2 - майстор
ОК. Няма лошо. И в първия си пост писах, че ползвам Dreamweaver за промени след като си кача сайта. При него ми е по-сложно да си направя нов блок с каквото и да е - текст, картинка и т.н. Имам смътни спомени, че съм гледал уроци и беше елементарно, но не ми се е налагало да го правя и затова досега съм ползвал PageMaker в началото. Пак казвам, че съм аматьор в уеб-а и чак от тази тема действително разбрах, че PageMakera не можел да работи с php.

ПП. Ще отворя скоба за Adobe Page Maker. Това е чудесна програма с много възможности, но относно издателство на вестници, книги и други печатни издания с много текст. Преди повече от 10 години започнах да издавам едни рекламни указатели, грубо казано като сборник от визитки. Първия си указтел правих на Page Maker, а от там нататък на CorelDraw. И сега виждам как съм е мъчил първия път, но тогава нямаше форуми, нет и "Кой да ми каже.." аз вървя по света, и подсвирквам си даже....
Sandman - специалист
sstefanov написа:
Вероятно си с Windows (защото под линукс се прави като 2+2), та Notepad++ го прави същото.
Да, тук казвам за УИН. На Линукса още не съм попаднал на нещо удобно като ЕДИТ+. Хем да оцветява, хем и ФТП достъп да има, да мога да си ги работя на сървъра файловете. Някой ако може да препоръча такава програма ще съм много благодарен!
Бях с Мандрива(КДЕ), после с Кубунту(КДЕ), сега съм с Убунто(ГНОМ).
sstefanov - майстор
Лесно може да си монтираш файловата система от сървъра да изглежда като че ли е на твоя компютър. Може да използваш FTP, SSH и др.
После всеки редактор (например Geany) ще работи с файловете все едно са локални.
Transporterr - специалист
Sandman написа:
На Линукса още не съм попаднал на нещо удобно като ЕДИТ+. Хем да оцветява, хем и ФТП достъп да има, да мога да си ги работя на сървъра файловете. Някой ако може да препоръча такава програма ще съм много благодарен!
Бях с Мандрива(КДЕ), после с Кубунту(КДЕ), сега съм с Убунто(ГНОМ).

kompoZer ?? вярно че изглежда дръвче спярмо DW но си има почти всичко :wink:

има я в хранилищата
Sandman написа:
.. сега съм с Убунто(ГНОМ).
ти си се сетил, то вече го отрекоха гномът въпреки че това новото.. :?
Sandman - специалист
Благодаря за насоките!

Ами сетих се....да го пробвам :lol:
Май КДЕто ми е по-удобно. А и тоя гном е много недостъпен (поне за юзър като мен) за персонализиране. Нищо не мога да му пипна почти...
Ще се върна май на Кубунту..
Сори, че разводних темата :roll:

Тема "Какъв софтуер ползвате при изработка на сайта си?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: