Всичко за правенето на уеб страници и езици за програмиране.
ivanovbg - майстор
По възможност безплатен. Някаква платформа ли е...? Не съм зле с компютрите, но не ми е ясно това как се прави.
toolegittoquit - майстор
Трябва ти хостинг и домейн име. Хостингът неограничен почва от 7лв/месец в България. Цената на COM/NET домейн име е около 20лв/година. След това избираш каква система искаш да използваш. Има готови безплатни форумни системи, като например MyBB, PHPBB, PunBB или WoltLab Burning Board. Качват се файловете на хостинга с FTP, като се използват за настройки на базата данни предоставените от форума данни за сървър, име и т.н, които получаваш след като регистрираш акаунт в даден хостинг провайдер. След това в уеб браузера си въвеждаш адреса, на който трябва инсталатора да започнеш(всичко го пише това в документацията). Инсталираш и готово - честит форум.
Има и готови платформи, където директно можеш да си регистрираш форум, но те са ограничени, под чужда администрация и нямаш реален контрол над това какво може да се случва с форума ти. Такава е например платформата за създаване уж на безплатни форуми - forumotion.
pipilica - майстор
Абе не се излагай за некви сто и малко лева на година с некви безплатни платформи дето нищо не мое да направиш като хората. Плати си някъде, е аз съм много доволен от ICN.bg, да не се счита за реклама, и си кликни два пъти в контрол панела и имаш форум. Даже мое да го направиш без да ставаш от дивана, избираш план и име после плащаш онлайн и след 20-30 минути имаш форум и квото се сетиш, в контрол панела има сюр бюлюк безплатни неща с инсталатор, само те пита къде да го сложи и user name, password и e-mail. Не е необходимо да разбираш кой знае колко, пък и операторите са готини и отзивчиви и мое да ги питаш за тва онова по телефона.
sstefanov - майстор
Има и изцяло безплатен начин, но е свързан с няколко неудобства:
1. Трябва доста повече да поработиш по настройки, инсталации и т.н.
2. Трябва да имаш някъде непрекъснато включен компютър с Интернет връзка с достатъчен капацитет.
torbalan - Дървен философ
sstefanov написа:
Има и изцяло безплатен начин, но е свързан с няколко неудобства:
1. Трябва доста повече да поработиш по настройки, инсталации и т.н.
2. Трябва да имаш някъде непрекъснато включен компютър с Интернет връзка с достатъчен капацитет.
Ако почва от нулата, след няколко години ще е натрупал опит, че да го пусне... :)

И пак не е изцяло безплатен.

Компютъра, дето се ползва за сървър, дърпа поне 200 вата на час. Това прави 6 - 7 лева на месец, колкото е най-евтиния хостинг.

Дисковете се амортизират по-бързо, защото ще се въртят много повече, еле па ако форума се окаже интересен :)
ivanovbg - майстор
Благодаря на всички. Май ще се ориентирам да ми направят един. Форума ще е професионален и ще е с ограничен достъп, така че няма да е "интересен" за повечето от вас. Просто ще е като склад на информация и за обмяна на опит.

:partyman:
toolegittoquit - майстор
Що бе, ще се радвам да чета за ремонти и как става, или да се смея на безумия? :) :lol: :-D :? :cool:
Земи хостинг и домейн, па ще ти инсталирам лично аз един фором. Нямаш ядове. После ще си смениш паролите и това е. За безплатна система PHPBB или MyBB е добър избор, поради добрата поддръжка. Ако искаш нещо по-спретнато и леко, то има един LayerBulletin. Ето как изглежда като система - много е спретнат, работят нещата, но поддръжката е куца, ако искаш да добавиш някакви разширени възможности. Тъй като ти най-вероятно няма, смятам че ще ти свърши работа и това. И е много лесно за администрация. http://forums.layerbulletin.com/
nanko - специалист
ivanovbg, мога да ти помогна с изграждането на форума. Ако имаш интерес пиши ми.
Приятелю... Безплатен форум не говори добре за теб като цяло, бих ти препоръчал някой хубав домейн да си вземеш и ако смяташ да го развиваш наистина добре, избери и някой хубав скрипт, има доста такива страхотни! :)
miroki - майстор
ivanovbg написа:
Благодаря на всички. Май ще се ориентирам да ми направят един. Форума ще е професионален и ще е с ограничен достъп, така че няма да е "интересен" за повечето от вас. Просто ще е като склад на информация и за обмяна на опит.

:partyman:
Така или иначе, около стотина лева годишно. Колкото по-затворен, толкова по-малка нужда от нещо супер и супер защита.
Напоследък някои форуми се разводниха в групи във фейса. Аконе друго замества клюкарската част. Иначенищо общо сфорум.

Тема "Как да си направя сам форумче?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: