Всичко за правенето на уеб страници и езици за програмиране.
kdobrev - специалист
Този форум е морално остарял. Не могат да се качват снимки снимани с телефон, защото били прекалено големи - ами намалете си ги като са големи. Един скрипт е за всички потребители и всичките им бъдещи снимки. Иначе всеки трябва като преди 10 години да търси онлайн намалител на снимки, там да ги обработва да ги тегли обратно и тук да ги качва. Аз ги направих вчера и установявам, че форума явно вече е на доизживяване щом 2021 се налагат такива неща да се правят.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 08, 2021 1:17 pmkdobrev написа:
Този форум е морално остарял. Не могат да се качват снимки снимани с телефон, защото били прекалено големи - ами намалете си ги като са големи. Един скрипт е за всички потребители и всичките им бъдещи снимки. Иначе всеки трябва като преди 10 години да търси онлайн намалител на снимки, там да ги обработва да ги тегли обратно и тук да ги качва. Аз ги направих вчера и установявам, че форума явно вече е на доизживяване щом 2021 се налагат такива неща да се правят.



А, де !?! :lol:
torbalan - Дървен философ
Когато сайта носи малко приходи (или изобщо не носи) собствениците го запускат.
radius - майстор
Ами като никой не ще да наеме майстор плюс, а се мъчи сам, така е. То цялата работа е иронична, във форум направи си сам, да ти се предлагат майстори.
BLUEPUPIL - майстор
чет апр 08, 2021 9:07 pmradius написа:
То цялата работа е иронична, във форум направи си сам,
да ти се предлагат майстори.
Дето после се сърдят на BLUE, че им критикувал
дървените, несеизмични връзки. И не им вървял
бизнеса.
:axe:

Аз исках да направя добро и да им посоча, че
точно затова нещата се закучват. Хората с пари,
които строят не са съвсем без глави.
:lol:

Ъпгрейд му е майката!
:shock:
torbalan - Дървен философ
пон апр 12, 2021 1:38 pmBLUEPUPIL написа:
...
Ъпгрейд му е майката!
:shock:
Или модул към форума, който да преоразмерява снимките след ъплоуд.
Lisko - майстор
Може ли пример за форум който предлага исканата функция? (иначе съм съгласен че технически е просто и че е добра идея)
torbalan - Дървен философ
пон апр 12, 2021 7:01 pmLisko написа:
Може ли пример за форум който предлага исканата функция? (иначе съм съгласен че технически е просто и че е добра идея)
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2445391

Това е първото, което ми попадна търсейки с гугъл. Предполагам има и други подобни.

Иначе съм го правил за други сайтове, които не са PHPBB базирани, а форума сме го писали аз и един приятел.
Кода е около 3 реда.
1. проверяваш дали файла е по-голям от това, което е решено че е допустимо. Един ред.
2. ако е по-голям преоразмеряваш го. Втори ред.
3. записваш файла. Трети ред.
Lisko - майстор
Аз ако съм на собствениците, вадя 100 кинта да го направиш тука.
torbalan - Дървен философ
вт апр 13, 2021 3:39 amLisko написа:
Аз ако съм на собствениците, вадя 100 кинта да го направиш тука.
Много е вероятно да ме навиеш и без пари да го направя, но собствениците надали ще се навият.
Ще трябва да имам пълен достъп до всичко, за да стане :)

Тема "Защо в този форум не могат да се качват снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: