• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
king82 - специалист
Bobby написа:
Събираме всички статии и ги пускаме по няколко наведнъж. Дотук ще качим всичко.
А, дано! Всеки би се зарадвал да му публикуват статията. Дори и само това за мен като участник е едно признание.
profy - специалист
Bobby написа:
Няма ограничение, стига да е свързано тематично със сайта.
Това според мен не е достатъчно, би следвало да има по-ясни, не толкова размити критерии.

Представеното постижение трябва да е възпроизводимо в стила "Направи сам", сиреч от средносръчен читател в този форум, с добри, но не и изключителни технически познания в областта, притежаващ не особено голям или професионален набор от инструменти, съответно непрофесионалист.

Добре е постижението да издига техническото ниво, известно или съществуващо на пазара,
или съществено да намалява цената на придобиване,трудностите на придобиване или времето за изготвяне.
Ориентираност към или практическа значимост за широк кръг читатели/ползватели е друга съществена страна.

Общо взето това са принципи за патентоспособност, но интерпретирани през спецификата на "Направи сам".

Съответно за художествено-творчески изпълнения стойността не ще да е от значение, а стилът, наличието на пазара на конкурентно изделие, принципно ново решение, оригинални елементи, композиция.
bulhomes2 - майстор
profy ти като някой от патентно говориш. Наскоро патентовах една маса и там баш като теб говорят.
profy - специалист
bulhomes2 написа:
profy ти като някой от патентно говориш. Наскоро патентовах една маса и там баш като теб говорят.
E, и какво лошо има, още повече, че имам солидни основания.

По-учудващо е за какво ти е този патент при липса на какъвто и да съдебен опит в
България за защита на интелектуална собственост - даже и по ЗАПСП, а по Закона за патентите - съвсем.
Даже и в България не можеш да си защитиш патентните претенции, а за чужбина - абсолютно никак.
bulhomes2 - майстор
Отплесваме се в странична посока, но щом си в час с патентите и ме питаш - ще кажа мнението си. Първия път като подадох заявката си я бях написал просто и ясно, така че да ме разбере и всеки малоумник на улицата. Да обаче в патентно давали повече точки на служителите, които повече връщали проектите. След няколко връщания и ползване услугите на бивша служителка в патентно - самия аз не разбирам какво съм защитил. Толкова сложно е написано и обяснено. И според мен от там идва вероятноста да не можеш да се защитиш в съда.
profy - специалист
bulhomes2 написа:
Отплесваме се в странична посока...
Благодаря.
Пояснението е в общия смисъл за формиране на критерии във връзка с конкурса, и не е отплесване.
В тази връзка подкрепям яснотата и краткостта на изразяването...

Възможно е в патентното ведомство стилът да е изменен, и то не към добро, и най-вероятно поради намаляването на броя на заявките на порядъци, да - полезните образци са увеличени, но преди бяха нула.
Това във връзка - доколко практиката там е полезна за практиката тук и в какво.

А съдебната практика е друго нещо - каква съдебна защита от съдии, които не са запознати даже и с терминологията на авторското право. Това в провинцията главно, патентни юристи - само в София.
Mapek - специалист
Събираме всички статии и ги пускаме по няколко наведнъж. Дотук ще качим всичко.
Това шега ли беше или има промяна в правилата :?
dakata_kn - помощник
преди 1 месец пратих моят проект още го няма, и дали ще се качи не е ясно..
някой се качват за 1 седмица, други чакат по 1 месец то конкурса ще свърши :D
king82 - специалист
Ами финала дойде. Сега остава да видим какво са решили шефовете.
Стефко - специалист
Остава да видим след колко време ще се обяви решението на комисията.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Конкурс "Направисам 2012"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: