От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
Bobby - специалист
Николай Алексиев потребителско име - „colyo“

http://www.napravisam.bg/?id=newstatiashownow&idid=192
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Браво colyo! Просто и работещо!
Kumay - майстор
Поздравления за Адаша!
Бих обърнал внимание обаче на безопастноста!!!
Няма предпазител на диска! Препоръчвам разширяване канала на плота, за да излезе предпазителя на машината и да изпълнява предназначението си!
colyo - специалист
Приемам забележката за предпазителя макар, че става много неудобно с него. От друга страна по-широкия канал предразполага заклинване на тесни ленти попаднали между диска и плота. Ще се опитам да направя като на купешките.
nikogargov - специалист
Много оригинална идея браво :rock: аз сега съм се захванал с хоризонтален банциг :)
Gadnyara - специалист
colyo написа:
Приемам забележката за предпазителя макар, че става много неудобно с него. От друга страна по-широкия канал предразполага заклинване на тесни ленти попаднали между диска и плота. Ще се опитам да направя като на купешките.
За допълване на идеята, накратко ще опиша разликите при мен:
- плотът ми е 28мм термоустойчив. Чрез него се опитвам да игнорирам влиянието на влагата в помещението, а и се движат 'мазно' детайлите.
- каналът за диска нарочно направих широк, за да мога да правя наклонени срезове. Не се бях замислял за пропадащи малки изрезки.
- целият плот е монтиран конзолно на стената с панти и стои изправен нагоре, когато не се ползва. Така (в моя случай) си ползвам гаража като такъв, а при нужда имам почти квадратен плот от 120х130см със циркуляр и/или зеге.

Моят диск също стои постоянно без предпазител.

Много ми хареса захващането на машината с дървени трупчета!
Браво за мерака да напишете статия и за изпълнението! =D>
N.Georgiev - специалист
Мога да гарантирам за майсторската изработка и вложените новаторски идеи .
Виждал съм с очите си това чуди и мога да кажа само че работи

Тема "Конкурс 2012 - #1 - Направи си сам настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: