• 1
  • 2
От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
king82 - специалист
profy написа:
Обаче тези телени мрежи като решетки не струват, подобни се монтират на изходите на вентилационни системи против птици.
Добре би било да се сложат каквито трябва, интериорни.
Лично твое си мнение.За мене са повече от чудесни и до сега никой гостенин не е разбрал че не са купени. А, впрочем купешките са с абсолютно същата мрежа. С материали за 10-на лева съм направил 5 решетки които биха стрували над 100 лева, нали все пак правим "направи си сам". Поздрави
profy - специалист
king82 написа:
...са с абсолютно същата мрежа. С материали за 10-на лева съм направил 5 решетки които биха стрували над 100 лева, нали все пак правим "направи си сам". Поздрави
Със сигурност са купени, което съвсем не е НАПРАВИ САМ. За съжаление трябва да кажа,
че след над 1 милион квадратни метра вентилации за пръв път виждам такова интериорно решение.
profy - специалист
jekasus написа:
...
Явно по публикуваната абсолютно адекватна схема,
и съдейки по някои на доста високо ниво Ваши каминни участия,
Вие сте съветник в решението на изпълнението.
Е, тогава за какво иде реч ?
За някакво самостоятелно изпълнение на публикуващия?
В какво се състои то, в носенето на гипс-картона ли ?
Остава да се изяви и авторът на вентилационните съвети.
king82 - специалист
И сега какво , излиза че нищо не е правено от мене така ли? Ще снимам утре решетка от вътре да видим правена ли е или купешка. много знаещи,много разбирачи бре.За мен изобщо не беше проблем да измисля "дизайна" и не виждам нищо сложно за изпълнение. В темата "Локално парно - въпроси???" съм питал как да сметна радиаторите, с какво да шпакловам камината и т.н. За средно технически грамотен човек не мисля че е проблем да си направи сам парното. Бъдете живи и здрави.
jekasus - майстор
Специално за profy - май и тук съм помагал на човека viewtopic.php?f=15&t=11960&start=60 Всъщност ще видиш моя работа и едни притеснения на един "изявен" каминджия.
Както каза king82 - не голяма философия да си облечеш камината с картон.
profy - специалист
king82 написа:
...
Обективно съм изразил положително отношение към постижението.
Какъв ефект се очаква от тази газоходна лира-по-добра тяга на комина или по голяма топлоотдаваща площ ?
king82 - специалист
На всички е ясно че винаги ще има положителни и отрицателни отзиви за каквото и да било. Но също е ясно и че има заядливци и т.н. хейтъри на които нищо не им харесва и всичко им е криво. Аз съм благодарен, че каминката ми е публикувана, радвам се че една зима ме е топлила(сравнително доста икономично), нямал съм проблеми с пушеци,комини и т.н.


Ето снимка, на която ясно се вижда че решетката е от профил за окачен таван и сравнително аматьорските ми заварки. Още веднъж благодаря за коментарите. Останете със здраве и както казах чакаме финала, и/или тениската хе-хе-хе

Прикачен файл

IMG_2090.jpg
IMG_2090.jpg (85.77 KиБ) Видяна 8036 пъти
Стефко - специалист
Нищо, че е много аматьорско изпълнение. Важното е, че тебе те задоволява резултата. Посредствен, но резултат. И те топли. Моята камина няма да бъде такава.
  • 1
  • 2

Тема "Конкурс 2012 - #7 - Камина за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: