• 1
  • 2
От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
Bobby - специалист
http://napravisam.bg/?id=newstatiashownow&idid=202

Стефан Димитров – Стефко
s.d.dimitrov@mail.bg
ArturDent - Почти Безобиден
Стефко, както знаеш това устройство е доста опасно.
Похвално си сложил лост с който дървата да се притикват.
Трябва да помислиш да сложиш и някаква електрическа зашита от претоварване при заклинване.
Стефко - специалист
Няма ли някой да ме критикува? Необходимо ми е.
angelfilev - специалист
Стефко написа:
Няма ли някой да ме критикува? Необходимо ми е.
Аз нямам какво да критикувам, всичко ми изглежда добре.
Възможно е макар и рядко да заклини конуса. Не съм сигурен, че трябва да се реверсира мотора. Може ръчно да се превърти. Проблем е ако конуса се отвърти на резбата. Лепило за резба би решило въпроса.
bulhomes2 - майстор
Табиетлия си и ако не се дракосваш с хората - цена няма да имаш.
colyo - специалист
Не е лошо да помислиш за предпазител на рмъчната щайба. На един чешки модел гледах, че е с форма на половин конус и започва веднага след "цепещия" конус. Младежа цепеше с него 50-60 см пънчета. И много е важно да има на лесно място голям стоп бутон.
Стефко - специалист
bulhomes2 написа:
Табиетлия си и ако не се дракосваш с хората - цена няма да имаш.
Ама ти сериозно ли го казваш? :? Когато се шегувам с някой, не го правя с лоши мисли. А само за забавление.

Към забележките. Предпазител ще има и на ремъка, и на конуса. Помислил съм при заклинване двигателя да се реверсира. А има и щифт в дебелата част на конуса, за да не се отвие резбата. И планка под конуса ще заваря - против подпъхване на дървото под конуса.
bulhomes2 - майстор
Абе нещо не разбираха хората, че се шегуваш. Нямам конкретни спомени, но с такива впечатления съм останал. Дано да греша.

Иначе - нали искаш критики. Сложи колелца на 2 от краката да ти е лесно да го местиш! Циркуляра ми е така и е с люлка и пак си е стабилен.
Стефко - специалист
И колела ще има. Така е и бетонобъркачката ми. Като я преместя на необходимото място, леко повдигам единия край, и установявам на 4 стабилни опори. :lol:
Колелата са само за местене.
Последна промяна от Стефко на ср сеп 05, 2012 10:03 am, променено общо 1 път.
Много ми харесва произведението на Стефко!:) Бих желал и аз да си направя едно такова.
  • 1
  • 2

Тема "Конкурс 2012 - #11 - Конус за цепене на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: