• 1
  • 2
От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
Стефко - специалист
Нищо сложно няма, когато има действащ прототип с данни за изработката. Само трябва някой да изработи детайлите, които не могат да се направят в гаража. И....... малко пари за закупуване на материалите и двигателя.
profy - специалист
Това недоразумение на инженерната мисъл, назовавано кой-знае защо машина,
работещо само с внимателно подбрани дърва - без чворове, чепове и други дървени неанизотропности,
и което може да съществува само в къщата на хилав мъж, който брадва не може да вдигне, камо ли клин за чук,
е достойно да бъде поставено в съвременния музей на античната техника, запълнен предимно с български изобретения,
лидиращ прославилия България по цялата земя и около нея ЧУШКОПЕК,
в няколкото варианта на българската креативност, едноделен, триделен, изолиран и недотам,
недонаправ от вси страни, и от граматическа също. :lol: :lol: :lol:

Дерзай, Стефко, мястото ти е гарантирано во вечни времена в музея !!! :-D
bulhomes2 - майстор
"Империята отвръща на удара" :lol: :lol: :lol:

Стефко, виждаш ли, че шегите ти хич не се приемат за такива? С ръка на сърцето си признавам, че искрено ме изкефи отговора на юриста, след "шегите" ти в темата му за компресора. Не знам защо не искаш да разбереш, че такова поведение не води до нищо добро нито за тебе, нито за обществото като цяло.
Стефко - специалист
Завиждайте колкото си искате, няма да ви се вържа. Дали изглеждам хилав, може би. Такава беше катогорията ми в спорта. Напоследък отслабнах още повече. Брадва отдавна не вдигам. Имам операция от дискова херния. А сега и с крака. За това търся начини да си реша нуждите без да се налага да се напъвам излишно.
angelfilev - специалист
ralev написа:
http://prodavalnik.com/konus-za-tsepene ... a-i2988500
Сламка за г-н profy ли е? :) Очаквам да покаже наредби и да докаже, че конуса е по-опасен от 150мм гаубичен снаряд. :)
profy - специалист
Тема "Конус за цепене на дърва", започната на 14.10 2009 г., от ango.
Становище на zmeios, публикувано на същата дата.
zmeios написа:
Само да кажа, че конусният клин е измислен отдавна, и то не за цепене на дърва :) продава се и под формата на бургия (условно казано) за бормашина.
Има славата на един от най-опасните инструменти на света. Съвсем малко изплесване докато държиш машината - и си без ръка, или без око, или червата ти са навити на фльонга около "бургията". Защото, за разлика от нормалните бургии, продължава да "държи" докато се приплъзва и прихапва все по-навътре, без да му дреме дали е в стената или в майстора.

Така че имайте едно наум.
Становище на lyki , публикувано на 23.10.2009 г.
lyki написа:
Мен като селянче повече ме притеснява защо всички машинки показани на видеото цепят пънчета прави и без чепове? Аз и с обикновен топор бих се съревновавал с машинката с такива пънчета ,макар от техническа гледна точка да ме кефи, но ми е интересно как би се справила тая машинка с пънче което има странични израстаци?
angelfilev - специалист
profy написа:
Тема "Конус за цепене на дърва", започната на 14.10 2009 г., от ango.
Становище на zmeios, публикувано на същата дата.
zmeios написа:
Само да кажа, че конусният клин е измислен отдавна, и то не за цепене на дърва :) продава се и под формата на бургия (условно казано) за бормашина.
Има славата на един от най-опасните инструменти на света. Съвсем малко изплесване докато държиш машината - и си без ръка, или без око, или червата ти са навити на фльонга около "бургията". Защото, за разлика от нормалните бургии, продължава да "държи" докато се приплъзва и прихапва все по-навътре, без да му дреме дали е в стената или в майстора.

Така че имайте едно наум.
Становище на lyki , публикувано на 23.10.2009 г.
lyki написа:
Мен като селянче повече ме притеснява защо всички машинки показани на видеото цепят пънчета прави и без чепове? Аз и с обикновен топор бих се съревновавал с машинката с такива пънчета ,макар от техническа гледна точка да ме кефи, но ми е интересно как би се справила тая машинка с пънче което има странични израстаци?
Г-н profy, Вие оправдахте моите прогнози. Снаряда чак да навинти черва не би могъл, за разлика от конуса. :)
Опита Ви, да принизите постиженията на другите според мен е неуспешен.
Темата за безопосност е много важна, но трябва да води до полезен резултат, например да обърнете внимание как колегите са решили проблема.
Ще използвам случая да припомня една приказка от "Панчатантра": " Един дървар си тръгнал уморен вечерта и оставил полуразцепено дърво със забит в него клин. Дошла една маймуна, седнала на дървото и започнала да клати клина. Като извадила клина цепеца я стиснал за мъдата. Така пищяла до сутринта, когато я освободили."
Поуката е "Не правете маймунски работи".
  • 1
  • 2

Тема "Конкурс 2012 - #11 - Конус за цепене на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: