От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
bulhomes2 - майстор
Ами аз се опитвам да докажа твоите твърдения, но не успявам - viewtopic.php?f=79&t=40062&p=456440#p456440
angelfilev - специалист
Нека се върнем на следния въпрос, който поне за мен остана неясен.

НАРЕДБА ЗА УСТРОЙСТВОТО, БЕЗОПАСНАТА ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ТЕХНИЧЕСКИЯ НАДЗОР НА СЪОРЪЖЕНИЯ ПОД НАЛЯГАНЕ Обн. ДВ. бр.64 от 18 Юли 2008г.
Съдовете които попадат в обхвата на наредбата са посочени в чл.2
Чл. 2. Съоръжения под налягане са:
1. метални съдове за сгъстени, втечнени или разтворени под налягане газове, пари или течности, при които налягането на парите при максималната допустима температура е по-голямо от 0,05 МРа над нормалното атмосферно налягане и на които произведението от обема в литри и налягането в мегапаскали е по-голямо от числото 100:


Първото условие за да е съоръжение под налягане злополучната бутилка е изпълнено. Налягането в нея е над 0,05MPa.
Остава да проверим и второто.
При обем на бутилката 60л и максимално налягане 0,8MPa произведението е 48 , значително по-малко от допустимото 100. Следователно бутилката не попада в обхвата на наредбата.

По-нататък Profy прави следното заключение,което не е вярно:
Не е указано 20 бара или 2 МПа какво представляват - максимално или изпитателно налягане.

, което показва, че халхабер си няма от компресори, или по-вероятно умишлено се опитва да манипулира форума.

Въпроса ми е ясен и кратък. На какво основание реши, че въпросната бутилка е съд под налягане. Този въпрос е важен за да оценим и пледоариите за гражданска позиция, чалга-философия и т.н.
baretata_7_62 - специалист
Абе от къде го намерихте тоя вирус бе :) Това да ти се догади, да ти се отще да четеш братче, бегай да ставам от тоя компютър... Имаше една поговорка, че до 5 ли бяха 10минути не разбереш ли кой е излишния значи това си ти :)
photoman - помощник
baretata_7_62 написа:
Абе от къде го намерихте тоя вирус бе :) Това да ти се догади, да ти се отще да четеш братче, бегай да ставам от тоя компютър... Имаше една поговорка, че до 5 ли бяха 10минути не разбереш ли кой е излишния значи това си ти :)

Колега, силно се надявам, че не визираш мен :)
idunno - специалист
Поздравления за компресора- на фона на китайските, които всеки може да си купи- евала за начинанието.
За тези, които намесват инженерното образование в такива начинания ще вметна,че Майкъл Фарадей не е бил инженер като измислял разните си там джунджурии.
За тези. които се опитват да принизят постигнатото обикновенно има един отговор-Глупако, не така!
А за тези , които цитират наредбите ще кажа,че те важат, когато крайният продукт е обект на досег от трети лица, с други думи, ако човек си прави бомби и не вреди никому (или на себе си), значи няма проблем.
Има хора, кото не правят бомби и въпреки всичко вредят на много хора.

Тема "Конкурс 2012 - #13 - Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: