От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
Bobby - специалист
Ето интересен вариант за компресор:

http://napravisam.bg/?id=newstatiashownow&idid=204

Ивайло Тасев, потребителско име “photoman"
bulhomes2 - майстор
Супер е! Хареса ми. =D> =D> =D>
fox_vt - майстор
Ей на това му се вика да си изпипаш работата :prayer: браво досущ прилича на купешки,мн добре направен =D>
MamaMy - майстор
=D> Брраво! Много обичам изпипаните работи.
Добре изглежда! но се съмнявам в мазането на лагерите на компресора! тези които са автомобилни искат налягане за буталния болт,преди години пробвах със Зилов компресор но не издържа много!но за домашни нужди става.
photoman - помощник
Никакви проблеми с мазането, особено ИФА-та :) Просто маслото съм го напълнил почти до средата на коляновия вал, като заработи изкарва малко в казанчето горе, като спре да върти си слиза обратно горе. Зиловия наистина е по-капризен от към смазване, но и за това има решение - пробиват с отвори в коляновия вал - той вътре си има такива, само че са диагонално разположени между лагерите и отиват към краиащата на вала. Като го разпробиеш почва да си се маже от маслото, което разполисква. Някои хора даже прикрепват нещо като лопатки на коляновия вал за по-добро разплискване на маслото.
mladkal - майстор
Моите дълбоки почитания!
Възхитен съм от статията, от видяното, от..Всичко!
Благодаря!

ПП.Ако се захвана с нещо такова неминуемо ще се допитвам.
Стефко - специалист
photoman написа:
Никакви проблеми с мазането, особено ИФА-та :) Просто маслото съм го напълнил почти до средата на коляновия вал, като заработи изкарва малко в казанчето горе, като спре да върти си слиза обратно горе..
Е, не мога да се очаровам от подобно изпълнение. Какво имаш в предвид ИФА? На мен ми звучи като Ифа W50. Немски товарен автомобил. Такъв компресор има и силажокомбайна Е-280. Мазането е различно от на Зил.

За мен е аматьорско изпълнение. Въпреки отзивите на аматьорите в областта.

Тема "Конкурс 2012 - #13 - Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: