От 1 юли до 1 септември 2012г. НаправиСам започва конкурс за най-интересен ремонт, статия или нещо изобретено от вас.
bulhomes2 - майстор
Фло написа:
...И все пак едва ли правилно да се счита озон определено вредни. Всичко зависи от концентрацията му...
Нали затуй се блъскам като вода в бряг да го измеря тоя озон. Тия дни ще е опита ти с фантата.
Фло - специалист
Изображение

Това на картинката е концентратор на кислород.Ако на края на въздуховода си изработиш такъв сменяем патрон пълен със зеолит или бентонит ,то той би могъл да ти концентрира кислорода постъпващ в помещението по две причини ,едната е ,че каквото и количество озон да има във въздуха от бактерицидната лампа ,поради силната му реактивоспособност ще реагира с бентонита.От 3-те атома на озона в мулекулата му,реагира само единия и останалите 2 са си кислород О2 и влизат в стаята.Втората причина ,е че една част от азота също остава при бентонита и така се увеличава концентрацията на кислорода във въздуха влизащ в помещението.Бентонит на гранули продават като котешки тоалетни в специализираните магазини за домашни любимци.Ако като резултат получиш концентрация от 27-28 % кислород във въздуха на стаята, ставаш №1 с рекуператора-кислороден концентратор.Такава машинка би била изключително ценна за пасивните къщи,построени по високите места,примерно софийско,където кислорода намалява на 18-20 % от състава на въздуха и причинява дискомфорт на обитателите.Давам идея,де!Не съм правил такава машинка,щото съм в кръжока "Ръцете ми пречат". :partyman:
bulhomes2 - майстор
Ей, опасен си. Веднъж да намеря начин да го докажа този озон - веднага ще пробвам и това. Пожелавам ти успехи с Ланолина!
romanpm - майстор
:supz: Фло Озон и здраве.
не редактиран превод
... Колко е хубаво да се ходи след бурята! Въздухът е чист и свеж ...
Искам да ти благодаря сърдечно :partyman: , защото имах идеи и добре че не съм ги осъществил =D>
Оказва се че "инженера" горе го е сметнал и ние пак се опитваме да му се бъркаме ... [-X
bulhomes2 - майстор
Фло виж, че пак те отъждествяват с Профи!
Фло - специалист
bulhomes2 написа:
Фло виж, че пак те отъждествяват с Профи!
Не разбрах къде ме отъждествяват ,но ако е вярно за мен е голяма чест,до известна степен незаслужена.
bulhomes2 - майстор
Ми доколкото разбирам romanpm е мислил да прави нещо подобно и ти благодари, че си го спрял. А първия който поде въпроса за това беше Профи.
Фло - специалист
bulhomes2 написа:
Ми доколкото разбирам romanpm е мислил да прави нещо подобно и ти благодари, че си го спрял. А първия който поде въпроса за това беше Профи.
Ами не искам да спирам никого.Просто допълних колегата Профи ,че не е съвсем безопасно заниманието с бактерицидната лампа.Ето сега например мисля да си направя нагревки на рамото с такава лампа и в описанието на уреда, написано от професионалисти не се препоръчва облъчване за повече от една минута.Професионалист ,според Нилс Бор е човек,допуснал възможно най-много грешки в работата си :-D тоест има защо да го изискват това време .Някой е ял попарата.

Тема "Конкурс 2012 - #19 - Използване на бактерицидни лампи в дома" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: